Ścierska Ewa
Śladkowska Ewa
Ewa Śladkowska - doktor nauk prawnych; adiunkt w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego; członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach.
Śladkowski Mariusz
Dr Mariusz Śladkowski - jest adiunktem w Katedrze Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pełni również obowiązki sędziego w Wydziale VIII Cywilnym Sądu Rejonowego w Zabrzu; autor wielu artykułów publikowanych w fachowej literaturze prawniczej.
Ślązak Agnieszka
Ślązak Emil
Ślebzak Krzysztof
Krzysztof Ślebzak - doktor habilitowany nauk prawnych, LL.M.; adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Prawa Socjalnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; dyrektor Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego; autor wielu publikacji z zakresu prawa ubezpieczeń społecznych i prawa pracy.
- Ochrona emerytalnych praw nabytych
- Studia i Analizy Sądu Najwyższego. TOM I
- Studia i Analizy Sądu Najwyższego. TOM II
- Studia i Analizy Sądu Najwyższego. TOM III
- Ustawa o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Komentarz
- Studia i Analizy Sądu Najwyższego. TOM IV
- Biuletyn Sądu Najwyższego. Izba Pracy Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych (poszczególne numery)
- Studia i Analizy Sądu Najwyższego. TOM V
- Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego. Komentarz
- Studia i Analizy Sądu Najwyższego. TOM VII
Śledzińska-Simon Anna
Anna Śledzińska-Simon, doktor nauk prawnych, absolwentka Central European University w Budapeszcie, adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczka licznych projektów badawczych i naukowych w zakresie praw człowieka i porównawczego prawa konstytucyjnego.
Śleszyńska Eugenia
Eugenia Śleszyńska - znawca rynku nieruchomości, zwłaszcza problematyki funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych oraz aspektów prawnych, rachunkowych, podatkowych i ekonomiczno-finansowych zarządzania nieruchomościami wspólnymi; zajmuje się działalnością edukacyjną dla podmiotów rynku nieruchomości, a także studentów na studiach podyplomowych; autorka wielu książek poświęconych zagadnieniom prawnym, podatkowym i finansowym nieruchomości.
- MERITUM Nieruchomości. Zagadnienia prawne i zarząd
- Gospodarka, rachunkowość, podatki oraz rozrachunki wspólnoty mieszkaniowej
- Obowiązki właścicieli obiektów budowlanych oraz inwestorów. Przegląd, konserwacja i roboty budowlane
Ślęzak Piotr
Piotr Ślęzak - doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego; w latach 2008-2012 prodziekan ds. kształcenia i studenckich na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, obecnie pełnomocnik dziekana do spraw jakości kształcenia; wykładowca na wydziale Radia i Telewizji UŚ, a także na Wydziale Prawa i Administracji oraz na Wydziale Politologii Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego; arbiter Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji; stypendysta Instytutu Maxa Plancka w Monachium; autor ponad 50 publikacji, głównie z zakresu prawa cywilnego, prawa własności intelektualnej i prawa mediów.
Ślifirczyk Maciej
ŚLIFIRCZYK MACIEJ jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1998). Ukończył aplikację sądową i aplikację radcowską. W 2003 r. uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Prawa Finansowego na WPiA UW oraz wykonuje zawód radcy prawnego. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego i cywilnego.
Śliwa Martyna
Martyna Śliwa jest doktorem zarządzania, pracuje jako młodszy samodzielny pracownik naukowy na Uniwersytecie w Essex. Jej zainteresowania badawcze obejmują krytyczne podejścia do problematyki zarządzania międzynarodowego i globalizacji, filozofię zarządzania i studiów nad organizacjami oraz zastosowanie fikcji literackiej do analizy organizacji,
Śliwerski Bogusław
Bogusław Śliwerski - profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie; Przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk; ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej; członek Sekcji Nauk Humanistycznych i Społecznych Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów; autor publikacji z zakresu pedagogiki ogólnej, porównawczej i (wczesno)szkolnej, andragogiki, a także filozoficznych i teoretycznych podstaw wychowania.
Śliwiński Adam
Adam Śliwiński - doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dziedzinie finanse (specjalność: ubezpieczenia), inżynier; profesor nadzwyczajny Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierownik Zakładu Ryzyka i Ubezpieczeń w Instytucie Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH; absolwent Politechniki Lubelskiej (kierunek Zarządzanie i Marketing), absolwent University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii z dyplomem Master of Business Administration oraz Cambridge University, Judge Business School, Ignite 2012 Programmel, Visiting lecturer w Edinburgh Napier University oraz visiting scholar 2014/2015 w Hass School of Business, University of California Berkeley; stypendysta British Council oraz Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej; odbył staż naukowy w City University w Londynie w Cass Business School; członek British Association of Slavonic and East European Studies oraz The Chevening Scheme UK; od 2001 r. związany z praktyką biznesową, początkowo współpracował z Pocztą Polską jako główny specjalista w Biurze Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji Kapitałowych, jednym z najważniejszych realizowanych projektów biznesowych było powołanie Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych; w latach 2002-2011 współpracował z TUW; w latach 2007-2009 pracował w londyńskiej firmie inwestycyjnej, gdzie zajmował stanowisko Non-Executive Director; były prezes zarządu w TUW Medicum; współpracował z wieloma przedsiębiorstwami w Polsce i zagranicą w charakterze doradcy w procesie tworzenia strategii oraz zarządzania finansami, w tym w instytucje z Londyńskiego City; laureat nagrody im. prof. Tadeusza Sangowskiego Debiut Ubezpieczeniowy 2008.
Śliwka Marcin
Marcin Śliwka - doktor nauk prawnych; adiunkt w Zakładzie Prawa Medycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; specjalizuje się w prawie cywilnym i medycznym; współpracuje z organizacjami międzynarodowymi zajmującymi się ochroną praw pacjenta, w tym m.in. z Europejskim Stowarzyszeniem Prawa Medycznego oraz Polskim Towarzystwem Bioetycznym; autor ponad stu opracowań poświęconych problematyce prawnomedycznej.
- Prowadzenie dokumentacji medycznej. Aspekty prawne oraz zarządcze
- Ustawa o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Komentarz + Prawne oraz zarządcze aspekty prowadzenia dokumentacji medycznej
Śmigaj Anna
Anna Śmigaj - doktor nauk prawnych; radca prawny; autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa spółek.
Śmiszek Krzysztof
Krzysztof Śmiszek - doktor nauk prawnych, pracownik Zakładu Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, sekretarz redakcji "Anti-Discrimination Law Review", członek Europejskiej Sieci Ekspertów Prawnych w Dziedzinie Niedyskryminacji.
- Wpływ Europejskiej Konwencji Praw Człowieka na funkcjonowanie biznesu
- Ustawa o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania. Komentarz
Śmiszek Krzyysztof
Śnieżek Ewa
Ewa Śnieżek - doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego, pracownik naukowy Katedry Rachunkowości na Wydziale Zarządzania UŁ. Specjalista w zakresie rachunkowości przepływów pieniężnych, rachunkowości międzynarodowej oraz harmonizacji i standaryzacji rachunkowości, ze szczególnym uwzględnieniem sprawozdawczości finansowej i raportowania biznesowego. Autorka ponad 140 publikacji, wykładowca rachunkowości finansowej na studiach magisterskich, doktoranckich oraz podyplomowych, autorka otwartych i zamkniętych szkoleń z zakresu rachunkowości przepływów pieniężnych dla różnych jednostek gospodarczych. Laureatka wielu nagród za dorobek naukowy i dydaktyczny. Współtwórca projektów z rachunkowości przepływów pieniężnych dla wielu polskich przedsiębiorstw. Współautorka Krajowego Standardu Rachunkowości nr 1 "Rachunek przepływów pieniężnych".
Śpiewak Małgorzata
Małgorzata Śpiewak - radca prawny, autorka publikacji z zakresu prawa celnego i prawa karnego skarbowego.
Świaczny Seweryn
Seweryn Świaczny - doktor prawa kanonicznego; członek Korpusu Adwokatów Kościelnych w Polsce i Stowarzyszenia Kanonistów Polskich; specjalista w dziedzinie rozwiązania małżeństwa w prawie kanonicznym; praktyk w zakresie doradztwa w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa w sądach kościelnych; w latach 1998-2005 sędzia audytor w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach, obecnie adwokat kościelny przy Sądzie Biskupim w Sosnowcu; autor książek i artykułów poświęconych zagadnieniom prawa kanonicznego.
Świątkowski Andrzej M.
Świątkowski Andrzej Marian
prof. dr hab. Andrzej M. Świątkowski - emerytowany profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego; wieloletni kierownik Katedry Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego; profesor Jeana Monnet europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
- System prawa pracy. TOM V. Zbiorowe prawo pracy
- Polskie prawo pracy
- System prawa pracy. TOM VII. Zatrudnienie niepracownicze
- System prawa pracy. TOM VI. Procesowe prawo pracy
- Umowa o pracę a umowa o zatrudnienie
Światłowski Andrzej
Andrzej Światłowski - doktor habilitowany nauk prawnych; profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego; radca prawny, ukończył aplikację sądową; uczestnik programów badawczych krajowych i zagranicznych; autor ponad 100 publikacji, głównie dotyczących prawa karnego procesowego, m.in. współautor komentarzy do k.p.k. i k.k.s.; wykładowca studiów podyplomowych.
Świderek Izabela
Świderek Izabela
Świderek Łukasz
Łukasz Świderek - adwokat wykonujący zawód w ramach własnej kancelarii adwokackiej; wykładowca na szkoleniach dla przedsiębiorców (w tym na kursie dla kandydatów na członków rad nadzorczych); specjalista w zakresie prawa gospodarczego i procedur reklamacyjnych; autor wielu publikacji na temat prawa spółek, prawa upadłościowego i prawa cywilnego.
Świderska Gertruda
Świderska Gertruda Krystyna
Gertruda Krystyna Świderska - profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych; kieruje zespołem Katedry Rachunkowości Menedżerskiej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; jest biegłym rewidentem, przewodniczącą powołanej przez Ministra Finansów Komisji Egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów, członkiem Komitetu Standardów Rachunkowości i European Accounting Association; pełni funkcję przewodniczącej zespołu do przygotowania projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie szczególnych zasad rachunku kosztów w zakładach opieki zdrowotnej.
- Wzorcowy Plan Kont z komentarzem do ustawy o rachunkowości i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości
- Rachunkowość zarządcza w podmiotach leczniczych
Świderski Zbigniew
Dr Zbigniew Świderski - Uniwersytet Łódzki, Wydział Prawa i Administracji, Katedra Prawa Cywilnego
Święch Katarzyna
Katarzyna Święch - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Samorządu Terytorialnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego; autorka publikacji z zakresu prawa podatkowego.
Święcicka Paulina
Dr Paulina Święcicka - asystentka w Zakładzie Prawa Rzymskiego na WPiA UJ. Autorka książki Proces Jezusa w świetle prawa rzymskiego. Studium z zakresu rzymskiego procesu karnego w prowincjach wschodnich w okresie wczesnego pryncypatu (2005), współautorka i redaktorka książek: Prawo rzymskie. Repetytorium (2003, 2004), Zeszyt ćwiczeń z prawa rzymskiego (2004), Prawo rzeczowe. Repetytorium (2010), a także kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa rzymskiego, kultury antycznej, europejskiej tradycji prawnej oraz teorii prawa.
Święcicka-Wystrychowska Paulina
Świecki Dariusz
Dariusz Świecki - profesor nadzwyczajny, doktor habilitowany nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, sędzia Sądu Najwyższego, przewodniczący Wydziału I Zagadnień Prawnych Izby Karnej SN. Przez wiele lat orzekał w sądach powszechnych w pierwszej i w drugiej instancji. Autor wielu książek, artykułów i glos z zakresu procedury karnej i wykroczeniowej oraz prawa karnego skarbowego, m.in. Apelacja w postępowaniu karnym, Postępowanie odwoławcze w sprawach karnych. Komentarz. Orzecznictwo, Metodyka pracy sędziego w sprawach o wykroczenia, Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych, a także współautor komentarzy do Kodeksu postępowania karnego.
- Metodyka pracy sędziego w sprawach o wykroczenia
- Rozprawa apelacyjna w polskim procesie karnym
- Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych
- Bezpośredniość czy pośredniość w polskim procesie karnym. Analiza dogmatycznoprawna
- Kodeks postępowania karnego. Komentarz. Tom I i II
- Postępowanie odwoławcze w sprawach karnych. Komentarz. Orzecznictwo
- Kodeks postępowania karnego. Komentarz do zmian 2016
- Konstrukcja apelacji jako środka odwoławczego w procesie karnym
Świeczkowski Jarosław
Jarosław Świeczkowski - doktor nauk prawnych; adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, autor wielu publikacji z zakresu postępowania cywilnego.
- Ustawa o komornikach sądowych i egzekucji. Komentarz
- Zabezpieczenie spadku i spis inwentarza. Komentarz do art. 627-639 k.p.c.
Świerczewska-Gąsiorowska Anna
Anna Świerczewska-Gąsiorowska - doktor nauk prawnych w zakresie prawa. Stopień naukowy doktora nauk prawnych uzyskała w 2013 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Zawodowo związana z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie, w której pracuje od 2005 r., obecnie w Instytucie Prawa i Administracji Wydziału Administracji, w stopniu nadkomisarza Policji. W swojej pracy naukowo-badawczej skupionej wokół nauk penalnych w szczególności zajmuje się problematyką prawnokarnych i kryminologicznych aspektów wymuszeń rozbójniczych. Jest autorem publikacji naukowych, uczestniczy w międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych.
Świerczyński Marek
Marek Świerczyński - doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UKSW, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego tej Uczelni; adwokat; autor ponad 50 publikacji naukowych z zakresu Life Sciences, własności intelektualnej, prawa nowych technologii oraz prawa prywatnego międzynarodowego.
- Prawo farmaceutyczne
- Naruszenie prawa własności intelektualnej w prawie prywatnym międzynarodowym
- Prawo prywatne międzynarodowe. Testy
- Biologiczne produkty lecznicze. Aspekty prawne
Świtała Krzysztof
- Pomoc osobom uprawnionym do alimentów - zmiany w ustawie
- Świadczenia rodzinne po zmianach od 1 stycznia 2016 r.
Świtkowski Marcin