Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Prawo pierwokupu nieruchomości

W książce przedstawiono praktyczne zasady stosowania przepisów dotyczących prawa pierwokupu nieruchomości, które zostały uregulowane w ponad 20 aktach prawnych

więcej

Autorzy: Wojciech Gonet,
Seria:  Biblioteka Notariusza
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1 października 2017 r.
Kod: KAM-2658:W01D02  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Wojciech Gonet – profesor nadzwyczajny doktor habilitowany nauk prawnych; w latach 2010–2012 odbył aplikację notarialną, od 2013 r. asesor notarialny, powołany na notariusza w Piasecznie w 2014 r.; autor ponad 90 publikacji naukowych, w tym książek: Reprezentacja stron umów w obrocie nieruchomościami (2014), Komentarz do ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności (2012), a także trzech monografii i wielu artykułów naukowych.

Problematyka prawa pierwokupu nieruchomości jest bardzo rozbudowana – została uregulowana w ponad 20 aktach prawnych. Stosowanie przepisów dotyczących prawa pierwokupu w praktyce jest dość trudne ze względu na złożoność regulacji. Nie ułatwia stosowania przepisów prawa o pierwokupie posługiwanie się orzecznictwem sądów, gdyż bywa ono rozbieżne.
W publikacji zostały w przystępny i praktyczny sposób omówione regulacje m.in.:
– prawa pierwokupu nieruchomości rolnych, leśnych,
– prawa użytkowania wieczystego gruntu,
– spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu,
– akcji/udziałów spółek kapitałowych będących właścicielami nieruchomości rolnych.

Autor analizuje również zasady zawierania umów sprzedaży nieruchomości, których dotyczy prawo pierwokupu, a zwłaszcza problem możliwości objęcia jednym aktem notarialnym zobowiązującej umowy sprzedaży, oświadczenia o niewykonaniu prawa pierwokupu i przeniesienia własności nieruchomości. Szczegółowo zostały omówione zasady złożenia oświadczenia o wykonaniu prawa pierwokupu przez gminę oraz osoby uprawnione przebywające poza granicami Polski.

Opracowanie jest przeznaczone dla notariuszy, aplikantów notarialnych, sędziów, referendarzy sądowych, jak również: pracowników gmin, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolniczego, Lasów Państwowych – zajmujących się wykonywaniem prawa pierwokupu.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-8107-820-7 , Oprawa: twarda , Format: A5 , 322
Rodzaj: , Medium: książki (WKP)
Dział: gment Prawa / Aplikanci
Kod: KAM-2658:W01D02

Informacje biograficzne autorów