Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Minimalna stawka godzinowa dla umowy zlecenia

W publikacji w sposób przystępny omówiono problematykę rozliczania umów zlecenia z zastosowaniem nowych przepisów o minimalnej stawce godzinowej.

więcej

Autorzy: Joanna Stępniak, Paulina Zawadzka-Filipczyk, Barbara Tomaszewska, Paweł Ziółkowski, Katarzyna Pietruszyńska,
Seria:  Poradniki Kadrowe
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1 stycznia 2017 r.
Kod: KAM-3168:W01P01  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przewiduje, że od 1 stycznia 2017 r., zawierając na określonych warunkach umowę zlecenia lub umowę o świadczenie usług, wysokość wynagrodzenia powinna
być ustalona w umowie w taki sposób, aby za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług nie była ona niższa niż wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 stycznia 2017 r. obowiązuje ponadto nakaz ewidencjonowania czasu pracy zleceniobiorców. Przepisy przewidują jednak pewne wyjątki stanowiące, że nie w każdym przypadku osoba przyjmująca zlecenie lub świadcząca usługi nabędzie prawo do minimalnego wynagrodzenia.
W książce w sposób przystępny omówiono problematykę rozliczania umów zlecenia z zastosowaniem nowych przepisów o minimalnej stawce godzinowej.
Publikacja zawiera ponadto:
– wzór umowy zlecenia oraz wzór oświadczenia osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą przyjmowanego w celu ustalenia obowiązku stosowania minimalnej stawki godzinowej,
– teksty: ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz nowelizującej ją ustawy, która weszła w życie 1 stycznia 2017 r.
W poradniku zamieszczono również odpowiedzi na najczęściej pojawiąjące się pytania dotyczące interpretacji przedstawionych zagadnień.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-8107-363-9 , Oprawa: miękka , Format: A5 , 172
Rodzaj: poradnik , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych / Prawo pracy
Kod: KAM-3168:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa