Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Egzekucja z majątku spadkowego. Ograniczona i nieograniczona odpowiedzialność za długi spadkowe

Kompleksowe omówienie nowych zagadnień dotyczących zarówno przepisów, które w istotny sposób zmieniają zasady przyjęcia spadku oraz odpowiedzialności za długi spadkowe, jak i innych z zakresu prawa spadkowego.

więcej

Autorzy: Mariusz Załucki (red. naukowy),
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1 kwietnia 2016 r.
Kod: KAM-2926:W01P01  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Mariusz Załucki - doktor habilitowany; profesor nadzwyczajny i dyrektor Instytutu Prawa Prywatnego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego; adwokat; autor ponad stu publikacji z zakresu prawa prywatnego.

Współautorami książki są przedstawiciele nauki i praktyki, reprezentujący m.in. następujące ośrodki naukowe: krakowski, wrocławski, szczeciński, rzeszowski, katowicki, opolski, olsztyński i białostocki.

Książka zawiera kompleksowe omówienie nowych zagadnień dotyczących zarówno przepisów, które w istotny sposób zmieniają zasady przyjęcia spadku oraz odpowiedzialności za długi spadkowe, jak i innych z zakresu prawa spadkowego. W publikacji uwzględniono nie tylko aspekty materialnoprawne omawianych zagadnień, lecz także procesowe i egzekucyjne.
Zmiany dotyczące nowych zasad odpowiedzialności za długi spadkowe w miejsce odpowiedzialności nieograniczonej jako zasadę wprowadziły odpowiedzialność ograniczoną do wartości inwentarza spadkowego. Tym samym zastąpiono regulację, która obowiązywała ponad 50 lat. Wiąże się to z problemami zarówno natury praktycznej, jak i teoretycznej. Z tego też powodu praktycy i teoretycy są zainteresowani wykładnią nowych przepisów, które wywołują wiele kontrowersji. Książka jest odpowiedzią na te potrzeby.
Czytelnika zainteresują w szczególności propozycje interpretacji nowych przepisów, a także kwestie dotyczące problemów spisu inwentarza, które są szczególnie istotne dla praktyki komorniczej i sądowej, dotyczą bowiem często wykorzystywanych rozwiązań prawnych.
Publikacja skierowana jest przede wszystkim do adwokatów, radców prawnych, komorników i sędziów. Ze względu na autonomiczne podejście do omawianych problemów każdego z autorów zainteresuje również środowiska naukowe. Będzie nie tylko zachętą do dalszej dyskusji o polskim prawie cywilnym, lecz także próbą interpretacji norm, które są dla praktyki największym wyzwaniem.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-8092-292-1 , Oprawa: miękka , Format: A5 , 316
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo cywilne / Cywilne ogólne
Kod: KAM-2926:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów