Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Informacja w prawie ubezpieczeń gospodarczych

W publikacji przedstawiono zagadnienia prawne informacji kierowanej do ubezpieczyciela oraz prawne aspekty wykonywania i naruszenia jego obowiązków informacyjnych.

więcej

Autorzy: Bogusława Gnela (red. naukowy),
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  15 lipca 2015 r.
Kod: KAM-2830:W01P01  Ilość w paczce: 0
Planowana data wydania: 2015-11-19

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

??W niniejszej publikacji autorzy, profesorowie i doktorzy nauk prawnych, a także praktycy – eksperci w zakresie prawa ubezpieczeń gospodarczych przedstawili zagadnienia prawne informacji kierowanej do ubezpieczyciela oraz prawne aspekty wykonywania i naruszenia jego obowiązków informacyjnych. Omówili też zagadnienia szczegółowe, m.in.:
– informację w ubezpieczeniach na życie oraz pośrednictwie ubezpieczeniowym,
– informację w ubezpieczeniach bancassurance oraz w ubezpieczeniach związanych z turystyką,
– informację w ubezpieczeniach w odniesieniu do ochrony praw pacjenta oraz konsumenta w umowach zawieranych na odległość.
??Interpretacja przepisów, przedstawienie zmian oraz tendencji w regulacji informacji w prawie ubezpieczeń gospodarczych powinny zainteresować wykładowców, doktorantów i studentów wydziałów prawa. Orzecznictwo Sądu Najwyższego, szeroko przedstawiane w wielu rozdziałach tej publikacji, będzie przydatne praktykom – sędziom, adwokatom i radcom prawnym. Konsumenci będą mogli zapoznać się ze swoimi prawami i obowiązkami w zakresie relacji z ubezpieczycielem i pośrednikiem ubezpieczeniowym, a także ocenić swoją sytuację w ewentualnym sporze z tymi profesjonalnymi podmiotami.
„Problematyka prawna informacji była dotąd i jest nadal przedmiotem coraz liczniejszych opracowań naukowych. W większości przypadków opublikowane dotychczas opracowania na ten temat dotyczą problematyki informacji Ťw ogóleť, tj. bez uwzględnienia specyfiki poszczególnych dziedzin życia gospodarczego. Recenzowana monografia z pewnością wypełnia tę lukę w zakresie informacji w ubezpieczeniach gospodarczych [...]. Monografia ta przedstawia się zatem jako Ťnowośćť poszerzająca znacznie dotychczasowy dorobek doktryny prawa ubezpieczeniowego. Podkreślić należy ogólnie wysoki poziom merytoryczny zawartych w niej opracowań”.
Prof. zw. dr hab. Anna Walaszek-Pyzioł

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-9470-3 , Oprawa: twarda , Format: A5 , 400
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych / ZUS, ubezpieczenia
Kod: KAM-2830:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów