Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

2012:
2014:
2015:
2016:
2017:
2018:

Personel Plus [EBOOK PDF]
Poszczególne numery czasopisma w wersji PDF

Personel Plus to czołowy miesięcznik branży HR. Skierowany do dyrektorów i specjalistów HR, właścicieli firm, szefów działów szkoleń oraz wszystkich zainteresowanych tematyką z zakresu HRM, prawa pracy, zarządzania i coachingu.

więcej


Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: EBO-1674;ABC-6512  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Ebook: Link do pobrania ebooka jest w zamówieniu przy tytule. Kliknij w link, pobierz ebooka i zapisz na swoim urządzeniu.
Cena podstawowa brutto: 37,44 zł.
Twoja cena brutto już od: 29,95 zł. ( Oszczędzasz: 7,49 zł. )

Spis treści: 

temat numeru

Projekt: Życie 2012
Jak żyć? Jak przetrwać w pracy i w domu z noworocznymi postanowieniami? Eksperci zarządzania projektami radzą, jak z sukcesem zaczynać i kończyć przedsięwzięcia służbowe i prywatne. Przedstawiamy zestaw sprawdzonych metod.
str. 6

Zaplanuj sobie (ty)dzień z Kapustą
Podpowiadamy pięć sprawdzonych sposobów na efektywną pracę i osiem zasad stworzenia realnego i ambitnego planu tygodnia. W planowaniu dnia pracy i spraw życiowych do załatwienia pomaga Mariusz Kapusta, ekspert w zarządzaniu projektami.
str. 14

Misja życiowa w 20 minut
Określenie misji życiowej to jedna z najlepszych inwestycji, które można zrobić w życiu - inwestycja w siebie i duży krok w kierunku realizacji siebie w każdej roli życiowej. Menedżerom HR dla przypomnienia, dla pracowników - do przeczytania i zastosowania.
str. 20

ludzie i wydarzenia

Dyrygent nie może być multiinstrumentalistą
Wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć ludzi, którzy potrafią utrzymać kręgosłup wartości, umieją współdziałać, mają odpowiednie kompetencje, charakteryzują się pasją życia, a do tego jeszcze potrafią osiągać dobre wyniki - mówi Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Bank Polska SA, w rozmowie o przywództwie i zarządzaniu ludźmi w instytucji finansowej.
str. 28

Sportowa Alfa Romeo MiTo czeka na najlepszego HR-owca w Polsce
Wystartowała czwarta edycja konkursu Play Top HR Manager. Najlepszy HR-owiec spośród kilkuset uczestników rywalizacji zdobędzie nagrodę główną - sportową Alfę Romeo MiTo. Wcześniej jednak musi rozwiązać konkursowe testy, wziąć udział w grze on-line symulującej zarządzanie zmianą, w warsztatach z zakresu zarządzania projektem HR w sytuacji kryzysowej i spotkać się z jury.
str. 36

raport

Skanska, TVN, Google i Nestlé - Idealni Pracodawcy 2011
Skanska Grupa, TVN S.A., Google Poland i Nestlé Polska to Idealni Pracodawcy według profesjonalistów w badaniu Universum Professional Survey.
str. 48

Kuchnia pracodawcy z wyboru, czyli przepis na pozyskanie talentów z Generacji Y
Przedstawiamy skuteczny przepis na zdobycie młodych talentów. Jak twierdzą organizatorzy konkursu "Grasz o staż", wystarczy tylko pięć składników.
str. 54

Brakuje coraz więcej odpowiednich pracowników
Pracodawcy na całym świecie martwią się niedoborem techników, przedstawicieli handlowych oraz wykwalifikowanych pracowników fizycznych (w Polsce to numer jeden na liście zawodów najtrudniejszych do obsadzenia). Manpower Group ponownie sprawdził, jakich pracowników brakuje przedsiębiorcom, i zmierzył wpływ niedoboru talentów na światowy rynek pracy.
str. 64

hrm

Najważniejsze ogniwo: zaangażowany menedżer
Zapewnienie wysokiego zaangażowania pracowników to według szóstej edycji badania Barometr HR wciąż jeden z trzech priorytetów stawianych przed funkcją HR europejskich organizacji. Wyzwaniem dla menedżerów HR jest także wzmacnianie przywództwa w organizacji i retencji kluczowych osób.
str. 68

Słaba płeć (?), czyli kobiecy pierwiastek w zarządzaniu
Nie ma zgody, czy style zarządzania należy dzielić na kobiecy i męski. Wiadomo jednak na pewno, że skuteczne przywództwo XXI wieku nie jest zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn, największe sukcesy osiąga się zespołowo, a kobiecy pierwiastek w zarządzaniu daje organizacjom "inne podejście do biznesu, aktywności i spraw miękkich, wewnętrznych". Przedstawiamy fragmenty dyskusji "Kobiecy styl przewodzenia - dlaczego jest skuteczny?", zorganizowanej podczas konferencji "Rozwiązania HR".
str. 76

edukacja i rozwój

Świat uproszczony
Praca w rozbudowanych strukturach powoduje, że często liczba decyzji, które musimy podejmować, jest tak duża, że nie sposób dokładniej zastanowić się nad większością z nich. Co wtedy robimy? Nieświadomie uruchamiamy mechanizmy, które pozwalają nam radzić sobie z przeciążeniem. Zwykle pomaga to w dokonaniu trafnych wyborów. Jednak nie zawsze tak jest.
str. 86

Lepiej poprawić testy, niż zwolnić trenerów
Jak wdrożyć metodologię do zarządzania wiedzą w dziale handlowym? Jak udrożnić przepływ wiedzy, zmienić postawy handlowców i sposób badania wiedzy pracowników? Praktyczne zastosowanie nowoczesnych i efektywnych kosztowo metod usprawniania funkcjonowania firmy opisujemy na przykładzie wdrożenia w wydawnictwie Wolters Kluwer Polska.
str. 92

Wiedza profesjonalna jest w cenie
Ukończenie studiów podyplomowych lub programu MBA to spory atut kandydatów do pracy. Wciąż jednak najważniejsze są sukcesy w karierze zawodowej i umiejętność dobrego zarządzania
str. 98

prawo

Wyższa płaca minimalna, dłuższe urlopy rodzicielskie... Co czeka pracodawców w 2012 r.?
Wchodzą w życie zmiany w niektórych przepisach prawa pracy. W 2012 r. zwiększy się wymiar niektórych urlopów rodzicielskich, zmienia się kwota wynagrodzenia minimalnego i wysokość świadczeń płacowych ustalanych o tę wartość oraz przepisy w zakresie wydawania świadectw pracy. Ustawa deregulacyjna z kolei wydłuża termin wykorzystania zaległego urlopu wypoczynkowego.
str. 104

Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
str. 113

po godzinach

Nowości wydawnicze
str. 118

opinie/komentarze

Małgorzata Sidor-Rządkowska
str. 38
Magda Kołodkiewicz
str. 40
Katarzyna Derdzińska
str. 41
Anna Macnar
str. 42
Małgorzata Tłuchowska
str. 93

Ukryj

Opis:

Personel Plus to czołowy miesięcznik branży HR. Skierowany do dyrektorów i specjalistów HR, właścicieli firm, szefów działów szkoleń oraz wszystkich zainteresowanych tematyką z zakresu HRM, prawa pracy, zarządzania i coachingu. Magazyn co miesiąc trafia na biurka osób odpowiedzialnych za strategię i planowanie polityki zarządzania zasobami ludzkimi w największych korporacjach w Polsce.

Czytając Personel Plus zyskujesz:

  • Dostęp do artykułów przygotowanych przez najlepszych ekspertów HR
  • Wiedzę na temat najnowszych trendów w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi
  • Prezentację unikalnych studiów przypadku dotyczących wdrożeń procesów HR
  • Gwarancję użyteczności i narzędziowego charakteru prezentowanych informacji

Szczegóły towaru


ISSN: 1899-2412
Rodzaj: Czasopisma , Medium: czasopismo (WKP)
Dział: Biznes i zarządzanie / Zarządzanie
Kod: EBO-1674;ABC-6512 Miejsce wydania: Warszawa