Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book

Autorzy: Elwira Macierzyńska-Franaszczyk,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  LexisNexis
Kod: NEX-0241:W01P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Kto ma ponosić odpowiedzialność za długi spadkowe, w jakim zakresie oraz jakimi składnikami majątku - odpowiedź na te pytania interesuje szerokie grono podmiotów. Skutki otwarcia spadku wpływają na interesy następców prawnych spadkodawcy, ich wierzycieli oraz wierzycieli spadkowych. następstwa mortis causa i związanej z nim odpowiedzialności za długi spadkowe dotykają pomiotów ekonomicznie i socjalnie związanych ze spadkodawcą.

Monografia kompleksowo przedstawia skomplikowaną problematykę odpowiedzialności za długi spadkowe w Polsce na tle regulacji europejskich. Opracowanie przybliża charakter, zakres i sposób ponoszenia odpowiedzialności za długi spadkowe przez spadkobierców i zapisobierców windykacyjnych, ponadto ukazuje zawiłości kodyfikacji odpowiedzialności za długi spadkowe w Polsce, jej prawny i pozaprawny wymiar. W opracowaniu zaprezentowano rozważania doktrynalne i stanowiska judykatury, na których tle przedstawiono kolizje uprawnień, obszary ryzyka dłużników i wierzycieli spadkowych. Wiele uwagi poświęcono instytucji zapisu windykacyjnego oraz zróżnicowaniu statusu prawnego spadkobierców i zapisobierców windykacyjnych jako dłużników spadkowych.

Publikacja stanowi cenne źródło informacji dla praktyków prawa - adwokatów, radców prawnych, notariuszy, sędziów.

Dr Elwira Macierzyńska-Franaszczyk - doktor nauk prawnych, członek zespołu problemowego ds. prawa umów o świadczenie usług Komisji Kodyfikacyjnej przy Ministrze Sprawiedliwości, pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Prawa Cywilnego Akademii Leona Koźmińskiego; autorka publikacji z zakresu prawa cywilnego i prawa konsumenckiego. Specjalizuje się w prawie spadkowym, prawie zobowiązań, zagadnieniach europeizacji prawa prywatnego.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-278-0698-7 , Oprawa: miękka , Format: A5 , 346
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo cywilne / Prawo cywilne materialne
Kod: NEX-0241:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa