Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book

Autorzy: Marcin Mikołaj Cieśliński,
Wydawnictwo:  LexisNexis
Kod: NEX-0319:W02P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Niniejsza publikacja stanowi pierwszą w polskiej literaturze prawniczej próbę całościowego ujęcia tej problematyki. Większość zagadnień można również odnieść do spraw o separację i unieważnienie małżeństwa.

W pracy kompleksowo przedstawiono postępowanie zabezpieczające w sprawach o rozwód, szczególnie wnikliwie omówione zostały przesłanki zabezpieczenia roszczeń pieniężnych w tych sprawach, np. alimentów, oraz roszczeń niepieniężnych dotyczących np. kontaktów z dzieckiem, wydania jednemu z małżonków opuszczającemu wspólne mieszkanie potrzebnych mu przedmiotów, sposobu korzystania ze wspólnego mieszkania. Autor omówił również przebieg postępowania zabezpieczającego, jego cele i funkcje. Drugie wydanie monografii uwzględnia zmiany stanu prawnego wynikające z nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, a także innych ustaw, które nastąpiły po oddaniu do druku pierwszego wydania książki. W publikacji przytoczono ponadto poglądy doktryny i aktualne orzecznictwo.

Książka jest adresowana zarówno do sędziów, adwokatów, radców prawnych, jaki i studentów prawa. Może także pomóc każdemu, kto jest zainteresowany tą problematyką.

Szczegóły towaru


ISBN: 9788327806758 , 304
Rodzaj: , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo cywilne / Prawo rodzinne i opiekuńcze
Kod: NEX-0319:W02P01 Miejsce wydania: Warszawa