Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book

Autorzy: Bartosz Rakoczy,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  LexisNexis
Kod: NEX-0737:W01P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Stan prawny na 15 kwietnia 2014 roku

Wprowadzając służebność przesyłu do systemu prawa polskiego, ustawodawca chciał jak najszerzej - zarówno w aspekcie podmiotowym, przedmiotowym, jak i czasowym - uregulować sytuacje faktyczne polegające na korzystaniu przez przedsiębiorcę przesyłowego z nieruchomości innych osób. Jednym z kluczowych problemów - zarówno w teorii, jak i w praktyce - dotyczących tej instytucji było pogodzenie obecnej rzeczywistości normatywnej z tą rzeczywistością, pod rządami której dokonywano posadowienia wielu urządzeń przesyłowych.

Opracowanie jest pierwszą książką poświęconą w całości problematyce zasiedzenia służebności przesyłu. Autor analizuje poszczególne przesłanki zasiedzenia służebności przesyłu, dokonując nie tylko wykładni przepisów, lecz także prezentując własne rozwiązania. W monografii omówiono również aspekty procesowoprawne ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ciężaru dowodu oraz środków dowodowych.

W publikacji wykorzystano bogatą literaturę i orzecznictwo, niekiedy przez autora krytycznie oceniane, ze wskazaniem ewentualnych innych możliwości rozumienia poszczególnych przepisów.

Książka jest adresowana przede wszystkim do praktyków stosujących przepisy o zasiedzeniu, w szczególności do sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, prokuratorów, zarządców nieruchomości oraz właścicieli nieruchomości. Jest kierowana również do wszystkich osób zainteresowanych problematyką służebności przesyłu i jej zasiedzeniem.

Szczegóły towaru


ISBN: 9788327805607 , 238
Rodzaj: , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo cywilne / Cywilne ogólne
Kod: NEX-0737:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów