Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Finanse i prawo finansowe

Publikacja zawiera jasne i zwięzłe ujęcie najnowszych rozwiązań systemu finansowego w Polsce.

więcej

Autorzy: Alina Majchrzycka-Guzowska,
Seria:  Podręczniki LexisNexis
Wydawnictwo:  LexisNexis Stan prawny:  1 sierpnia 2016 r.
Kod: NEX-0064:W09P01  Ilość w paczce: 0

Opis:

Finanse i prawo finansowe to podręcznik, który zawiera jasne i zwięzłe ujęcie najnowszych rozwiązań systemu finansowego w Polsce. Przedstawiono w nim zasady funkcjonowania publicznej gospodarki finansowej i jej powiązania z gospodarką prywatną.
Regulacje prawne dotyczące problematyki finansów i prawa finansowego ulegają częstym zmianom. Wynika to m.in. z przynależności Polski do struktur Unii Europejskiej, a tym samym dostosowania prawa - także finansowego - do powyższych regulacji. W związku z tym prawo finansowe jest niestabilne, skomplikowane, a przez to wywołuje wiele wątpliwości i kontrowersji. Podręcznik zaś jest odpowiedzią na te problemy.
Zagadnienia, które są przedmiotem opracowania, przysparzają dużo trudności studentom zarzadzania, ekonomii i prawa zarówno na studiach magisterskich, jak i licencjackich. Stanowią one jednak niezbędny zakres wiedzy dla studentów kierunków związanych z funkcjonowaniem gospodarki. Publikacja ta może być również wykorzystywana przez praktyków zajmujących się problematyką finansową.
Wykład obejmuje nie tylko zagadnienia z zakresu finansów i prawa finansowego, lecz także kwestie budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego, systemu podatkowego, systemu finansowego ubezpieczeń, prawa walutowego i dewizowego, prawa bankowego oraz finansów i prawa finansowego przedsiębiorców. Obecne wydanie zostało rozszerzone i zaktualizowane, m.in. o najnowsze dane dotyczące wydatków sektora publicznego i dochodów publicznych w poszczególnych krajach. Zaprezentowano zagadnienia dotyczące obligacji, podatku od sprzedaży detalicznej, prawa restrukturyzacyjnego oraz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Podręcznik został również wzbogacony o najnowszą literaturę.

Szczegóły towaru


ISBN: 9788376205465 , 488
Rodzaj: podręcznik prawo , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo podatkowe, finanse i rachunkowość / Prawo finansowe
Kod: NEX-0064:W09P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów