Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book

Autorzy: Mateusz Rodzynkiewicz,
Seria:  Duże Komentarze
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: NEX-0149:W07P01  Ilość w paczce: 0
Planowana data wydania: 2018-06-11

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Mateusz Rodzynkiewicz – doktor nauk prawnych; radca prawny; w latach 2008–2011 był członkiem Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., pełnił także funkcję niezależnego członka rad nadzorczych spółek giełdowych oraz członka rady nadzorczej towarzystwa funduszy inwestycyjnych. W latach 2011–2012 był członkiem zespołu problemowego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego ds. reformy prawa spółek. Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa spółek. Autor
jest współzałożycielem funkcjonującej od połowy lat 90. XX w. kancelarii prawniczej „Oleś & Rodzynkiewicz”, specjalizującej się w obsłudze prawnej transakcji rynku kapitałowego oraz tworzeniu struktur gospodarczych, w tym międzynarodowych; w 2009 r. został wyróżniony w gronie wiodących polskich prawników obsługujących transakcje rynku kapitałowego jako prawnik rekomendowany przez „Chambers Europe Guide – Europe’s Leading Lawyers for Business”.
Komentarz omawia przepisy Kodeksu spółek handlowych w szerokim kontekście innych ustaw mających znaczenie dla wykładni i stosowania prawa spółek handlowych, w tym m.in.: ustaw regulujących rynek kapitałowo-finansowy, prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, ustawy o rachunkowości, a także ustaw podatkowych.
W publikacji uwzględniono najnowsze zmiany wynikające z ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw, a także wprowadzone w związku z uchwaleniem ustawy – Prawo przedsiębiorców, dotyczące m.in. rejestrowania zmiany umowy spółki lub statutu spółki.
W opracowaniu położono nacisk na przedstawienie problemów interpretacyjnych i ich rozwiązań.
Pogłębionej analizie poddano w szczególności te rozwiązania prawne i instytucje prawa spółek, które powodują najwięcej rozbieżności i trudności przy praktycznym stosowaniu przepisów Kodeksu.
Komentarz ma charakter autorski i stanowi prezentację poglądów własnych autora z uwzględnieniem zarówno dorobku orzecznictwa i doktryny, jak i własnego wieloletniego doświadczenia zawodowego wynikającego z obsługi prawnej obrotu gospodarczego.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-8124-501-2 , Oprawa: twarda , Format: B5 , 1524
Rodzaj: , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo gospodarcze i handlowe / Prawo gospodarcze
Kod: NEX-0149:W07P01

Informacje biograficzne autorów