Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

2014:


Autorzy: Maria Sobieska, Małgorzata Skibińska,
Seria:  E-PORADNIK
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1.04.2014 r.
Kod: EBO-1457  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Ebook: Link do pobrania ebooka jest w zamówieniu przy tytule. Kliknij w link, pobierz ebooka i zapisz na swoim urządzeniu.
Cena podstawowa brutto: 9,90 zł.
Twoja cena brutto już od: 7,92 zł. ( Oszczędzasz: 1,98 zł. )

Opis:

Nowelizacja kodeksu pracy, wprowadziła zmiany w zasadach dotyczących udzielania urlopów wychowawczych, a tym samym nastąpiły zmiany w udzielaniu urlopów wypoczynkowych. Jest to kontynuacja zmian w zasadach dotyczących korzystania z uprawnień rodzicielskich.

Najistotniejsza zmiana dotyczy wykorzystywania urlopu wychowawczego i jego wpływu na urlop wypoczynkowy. Zmiana istotna dla osób korzystających z urlopu wychowawczego gdyż pracownik zachowuje pełen wymiar urlopu wypoczynkowego, oczywiście przy spełnieniu warunków dotyczących terminu rozpoczęcia i zakończenia urlopu wychowawczego. Niestety zmiana istotna też dla pracodawców, gdyż obciąża budżety firmowe generując dodatkowe koszty finansowe. Warto sobie uświadomić, iż w ostatecznym rozrachunku pracownik może zyskać nawet ponad 20 dni urlopu wypoczynkowego w ciągu roku co w przypadku pracodawcy przekłada się na koszt w postaci konieczności udzielania pracownikowi takiego urlopu, a przy rozwiązaniu stosunku pracy konieczności wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy.
Dodatkowo nowe przepisy zawieszają bieg przedawnienia roszczenia o urlop wypoczynkowy w sytuacji korzystania z urlopu wychowawczego. Tak więc w praktyce osoby korzystające z urlopów wychowawczych będą miały dodatkowych kilka lat na skorzystanie z urlopu wypoczynkowego.
Brak przepisów przejściowych powoduje, iż odrębnej analizy wymaga czy osoby, które rozpoczęły korzystanie z urlopów wychowawczych przed 1 października 2013 r. korzystają już nowych czy wciąż "starych" przepisów w zakresie obniżania wymiaru urlopu wypoczynkowego.

Poradnik "Nowe urlopy wychowawcze" stanowi kompleksowe omówienie zasad udzielania urlopów wychowawczych, ustalania wymiaru urlopu wypoczynkowego dla pracowników korzystających z urlopów wychowawczych według najnowszych przepisów prawa pracy.

Autorzy szczegółowo omówili nowe zasady ustalania wymiaru tych urlopów i na praktycznych przykładach wyjaśniają wątpliwości prawne i organizacyjne, jakie się z tym wiążą.

Z publikacji dowiesz się:

  • jakie są zasady udzielania urlopu wychowawczego po 1 października 2013 r.?
  • poznasz nowe metody naliczania urlopu wypoczynkowego dla osób korzystających z urlopu wychowawczego.
  • zrozumiesz zasady udzielania i wykorzystywania urlopu wychowawczego i jego wpływ na urlop wypoczynkowy do 30 września 2013 r. oraz od 1 października 2013 r.
  • uzyskasz odpowiedź na pytanie: kiedy przedawnia się urlop wypoczynkowy w przypadku korzystania z urlopu wychowawczego?

Adresaci:
Adresatami publikacji są przede wszystkim pracodawcy, kadrowi, specjaliści ds. kadr i wynagrodzeń oraz biura kadrowe.

Szczegóły towaru


, Format: Ebook , 27
Rodzaj: e-poradnik , Medium: ebook (WKP)
Dział: Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych / Prawo pracy
Kod: EBO-1457 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów