Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  Autorzy: Adam Pązik,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety Stan prawny:  15.10.2013 r.
Kod: KAM-2363;pakiet-el  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Ebook: Link do pobrania ebooka jest w zamówieniu przy tytule. Kliknij w link, pobierz ebooka i zapisz na swoim urządzeniu.
Cena podstawowa brutto: 0,00 zł.
Twoja cena brutto już od: 83,16 zł.

Opis:

Monografia zawiera analizę pojęcia bezprawności na tle art. 24 k.c. oraz budzącego najpoważniejsze kontrowersje w doktrynie prawa cywilistycznego kontratypu "obrony społecznie uzasadnionego interesu". Zostały w niej omówione m.in. takie zagadnienia, jak:

  • odpowiedzialność cywilna dziennikarzy i historyków za naruszenie czci,
  • odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych uczestników postępowań sądowych przez organy publiczne lub innych ich uczestników.
Rozważania zostały uzupełnione o obszerną analizę orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz sądów apelacyjnych, od wyroków przedwojennych poczynając, na najbardziej aktualnych kończąc.

Adresaci:
Publikacja jest przeznaczona zarówno dla osób wykonujących zawody prawnicze (sędziów, adwokatów, radców prawnych), jak i teoretyków prawa. Będzie również przydatna wszystkim osobom zajmującym się tworzeniem przekazu medialnego (dziennikarzom, wydawcom, producentom) oraz historykom badającym dzieje najnowsze.

"Zagadnienie wyłączenia bezprawności naruszenia dóbr osobistych w oparciu o interes społeczny było przedmiotem szeregu analiz w doktrynie prawa cywilnego (...). Rozprawa stanowi jednak bardzo głębokie teoretyczne zaprezentowanie stanowisk doktryny w przedmiocie samego pojęcia bezprawności, zarówno w prawie karnym, jak i cywilnym, jak również w przedmiocie tzw. kontratypów wyłączających bezprawność. Autor (...) nie tylko przedstawia rożne stanowiska doktryny, ale stawia własne tezy, które zmierzają do wytyczenia linii interpretacyjnej pojęcia bezprawności na gruncie art. 24 k.c.".

Prof. dr hab. Elżbieta Traple


Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4574-3 , Oprawa: twarda , Format: B6 (125 x 176 mm) , 360
Rodzaj: monografia , Medium: pakiet
Dział: Prawo własności intelektualnej / Prawo autorskie
Kod: KAM-2363;pakiet-el Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów