Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Zabezpieczenie społeczne osób korzystających z prawa do przemieszczania się w Unii Europejskiej [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK]

Kompleksowa analiza aktualnego prawa unijnego dokonana na podstawie orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, w tym najnowszych wyroków z uwzględnieniem orzeczeń wydanych w sprawach polskich.

więcej

Autorzy: Gertruda Uścińska,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety Stan prawny:  15.08.2013 r.
Kod: KAM-2295;pakiet  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

W publikacji zaprezentowano nowe, integralne spojrzenie na całość regulacji unijnych dotyczących zabezpieczenia społecznego osób korzystających z prawa do swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej.

Zasada swobodnego przepływu osób, jedna z podstawowych w prawie unijnym, jest realizowana m.in. poprzez przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Znajomość tych przepisów przez osoby przemieszczające się na terenie UE pozwala na pełne skorzystanie z zasady swobody przepływu osób oraz na uniknięcie ewentualnych problemów w zakresie zabezpieczenia społecznego. Dotyczy to m.in. pracodawców, pracowników oraz osób prowadzących działalność na własny rachunek.

W książce zawarto kompleksową analizę aktualnego prawa unijnego dokonaną na podstawie orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, w tym najnowszych wyroków z uwzględnieniem orzeczeń wydanych w sprawach polskich, a także raportów opracowanych przez różne instytucje dla Komisji Europejskiej. Analiza ta została przeprowadzona na podstawie literatury zagranicznej oraz ostatnich raportów dla Komisji Europejskiej, które są podstawą zmiany prawa UE w zakresie zabezpieczenia społecznego.

Adresaci:
Monografia przeznaczona jest dla specjalistów prawa UE z zakresu zabezpieczenia społecznego, przedstawicieli instytucji ubezpieczeniowych, sędziów, partnerów społecznych oraz innych podmiotów odpowiedzialnych za stanowienie i stosowanie standardów zabezpieczenia społecznego osób korzystających z prawa do swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej. Może być również przydatna w procesie dydaktycznym tej złożonej i trudnej tematyki.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4446-3 , Oprawa: twarda , Format: B5 (176 x 250 mm) , 504
Rodzaj: monografia , Medium: pakiet
Dział: Ekonomia / Ubezpieczenia
Kod: KAM-2295;pakiet Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów