Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Okoliczności wyłączające bezprawność czynu a znamiona subiektywne

Monografia jest przydatna dla osób biorących udział w procesie tworzenia prawa oraz dla prawników-praktyków zajmujących się prawem karnym.

więcej

Autorzy: Jarosław Majewski,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1.07.2013 r.
Kod: KAM-2294:W01P01;  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Monografia stanowi pierwsze w polskim piśmiennictwie karnistycznym całościowe opracowanie problematyki tzw. strony podmiotowej okoliczności wyłączających bezprawność czynu (kontratypów). Jest to tematyka doniosła zarówno z punktu widzenia teorii, jak i dogmatyki prawa karnego, a wyraźnie odczuwalny był dotąd brak bardziej pogłębionych analiz jej poświęconych.

Adresaci:
Główny nurt rozważań podejmowanych w książce koncentruje się na zagadnieniach teorii prawa karnego. Jest ona jednak adresowana nie tylko do przedstawicieli środowiska akademickiego (pracowników naukowych i studentów) - ustalenia poczynione w rozprawie będą przydatne również dla osób biorących udział w procesie tworzenia prawa oraz dla prawników-praktyków zajmujących się prawem karnym. Dla tych pierwszych będą one wskazówką, jak w optymalny sposób formować zestaw znamion kontratypu, a także podstawą oceny trafności rozwiązań z tego zakresu stosowanych w obowiązującym ustawodawstwie. Dla tych drugich zaś mogą być istotną pomocą w procesie wykładni obowiązujących przepisów.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4456-2 , Format: B6 (125 x 176 mm) , 160
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo karne
Kod: KAM-2294:W01P01; Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów