Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book

Autorzy: Andrzej Mucha,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-2242:W01P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

W monografii zaprezentowano tematykę, która do tej pory nie była szerzej omawiana przez teoretyków i dogmatyków prawa zajmujących się tzw. prawem karnym gospodarczym. Głównym przedmiotem prowadzonych przez autora rozważań jest zagadnienie dotyczące wewnętrznej struktury, a co za tym idzie i modelu definicyjnego przestępstwa gospodarczego, jak również zagadnienia związane z kwestią charakteru prawnego, zakresu przedmiotowego, istoty i specyfiki okoliczności wyłączających bezprawność czynu w obszarze prawa karnego gospodarczego.

Taki sposób ujęcia badanej problematyki pozwala na zbudowanie uniwersalnych konstrukcji modelowych analizowanych instytucji, które zachowują przez to aktualność bez względu na zmieniający się charakter i treść konkretnych przepisów prawa.

Przedstawione rozwiązania pomagają lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia związane z obrotem gospodarczym i regulacjami z zakresu prawa karnego, które są w tym obszarze stosowane (obszar tzw. prawa karnego gospodarczego). Znajdują również bezpośrednie przełożenie na praktykę stosowania prawa karnego w obrocie gospodarczym.

Adresaci:
Książka jest adresowana zarówno do teoretyków, jak i praktyków prawa karnego, w szczególności sędziów, prokuratorów i adwokatów.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4361-9 , Oprawa: twarda , Format: B6 (125 x 176 mm) , 300
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo karne
Kod: KAM-2242:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów