Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book





Autorzy: Magdalena Tabernacka,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety Stan prawny:  31.03.2013 r.
Kod: KAM-2153;pakiet  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Książka stanowi kompleksowe opracowanie problematyki prawnej korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Zawiera definicje pojęć użyteczności publicznej oraz obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, co może być przydatne w przypadku wątpliwości interpretacyjnych w ocenie zakresu obowiązywania poszczególnych regulacji prawnych, a także systematykę takich obiektów i urządzeń. Powyższe rozważania zostały przedstawione na podstawie analizy orzecznictwa, obowiązującego stanu prawnego oraz z wykorzystaniem literatury z zakresu prawa i filozofii prawa.

W publikacji zaprezentowano i przeanalizowano prawne środki ochrony obywatela w zakresie realizacji uprawnień do korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, które obejmują zarówno środki regulowane prawem publicznym - w zakresie dochodzenia realizacji publicznych praw podmiotowych, jak i prawem cywilnym, co dotyczy przede wszystkim odpowiedzialności odszkodowawczej kontraktowej lub deliktowej.

Adresaci:
Opracowanie przeznaczone jest dla pracowników naukowych zajmujących się prawem administracyjnym, pracowników urzędów państwowych i pracowników samorządowych zajmujących się procesem inwestycyjnym, prawników - sędziów sądów administracyjnych, prokuratorów, radców prawnych, a także studentów i wykładowców kierunków prawa i administracji.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4240-7 , Oprawa: twarda , Format: B6 (125 x 176 mm) , 316
Rodzaj: monografia , Medium: pakiet
Dział: Prawo administracyjne i publiczne / Samorząd terytorialny
Kod: KAM-2153;pakiet Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów