Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book

Autorzy: Hanna Filipczyk,
Seria:  Biblioteka Przeglądu Podatkowego
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety Stan prawny:  1.03.2013 r.
Kod: KAM-2117;pakiet  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Książka stanowi pierwsze w Polsce tak obszerne i wnikliwe opracowanie, którego przedmiotem jest rola postulatu pewności prawa w praktyce wykładni operatywnej prawa podatkowego. W monografii udzielono odpowiedzi na pytanie, jak organy podatkowe i sady administracyjne winny interpretować przepisy podatkowe, aby urzeczywistniać pewność prawa jako wartość.

W publikacji omówiono również instytucjonalne gwarancje pewności prawa podatkowego w postaci indywidualnych i ogólnych interpretacji przepisów prawa podatkowego i uchwal Naczelnego Sadu Administracyjnego.

Autorka w sposób odważny i ciekawy łączy refleksje dogmatyczna w dziedzinie prawa podatkowego z rozważaniami teoretycznoprawnymi.

Adresaci:
Monografia adresowana jest do prawników zajmujących się podatkami oraz naukowców specjalizujących się w prawie podatkowym.

"Praca Hanny Filipczyk wypełnia lukę w dotychczasowym piśmiennictwie prawnopodatkowym, a opracowanie problemu badawczego w formie i treści zaprezentowanej w rozprawie jest trafne i merytorycznie słuszne. Rozprawa jest opracowaniem oryginalnym, dobrze łączącym nurt teoretyczny z nie mniej istotnym walorem praktycznym. Wartość tej pracy podnoszą podjęte przez Autorkę badania empiryczne dotyczące realizacji pewności prawa w orzecznictwie sadów administracyjnych w sprawach podatkowych".

Prof. zw. dr hab. Jerzy Małecki


Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4203-2 , Oprawa: twarda , Format: B6 (125 x 176 mm) , 300
Rodzaj: monografia , Medium: pakiet
Dział: Prawo podatkowe, finanse i rachunkowość / Prawo podatkowe
Kod: KAM-2117;pakiet Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów