Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book2013:


Autorzy: Maciej Syska,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1.02.2013 r.
Kod: KAM-2098:W01P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Medyczne oświadczenie pro futuro to deklaracja woli pacjenta co do zakresu działań medycznych podejmowanych wobec niego przez lekarzy, w sytuacji gdy sam nie będzie mógł o tym świadomie decydować.

Celem pracy jest szeroka prezentacja problematyki medycznych oświadczeń pro futuro, z uwzględnieniem standardów wynikających z prawa międzynarodowego oraz polskiego prawa konstytucyjnego i cywilnego. Analizie poddano francuskie, belgijskie i angielskie doświadczenia w zakresie oświadczeń pro futuro i m.in. na tej podstawie sformułowano propozycje de lege ferenda wobec ustawodawcy polskiego.

Adresaci:
Książka jest adresowana zarówno do przedstawicieli nauki prawa, wykładowców, studentów, jak i do praktyków - przedstawicieli zawodów prawniczych i medycznych.

"Autor porusza wyjątkowo ważny i aktualny temat z zakresu bioetyki. Pracę cechuje szczególna samodzielność przemyśleń autora, oparta na niezwykle precyzyjnej analizie i bogatych źródłach, zarówno polskich, jak i obcojęzycznych. Tym samym nagrodzona praca mgr. Macieja Syski zdecydowanie wybija się wysoko ponad wymogi stawiane pracom magisterskim".

Fragment uzasadnienia komisji konkursowej
pod przewodnictwem prof. Ewy Łętowskiej


Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4189-9 , Oprawa: twarda , Format: B6 (125 x 176 mm) , 324
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Ochrona zdrowia / Prawo medyczne i ochrona zdrowia
Kod: KAM-2098:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów