Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

2013:


Autorzy: Adam Bartosiewicz, Małgorzata Niedźwiedzka, Daniel Gawlas, Mariusz Gumola, Radosław Kowalski, Tomasz Krywan, Michał Wojtas, Edyta Zaniewicz, Paweł Ziółkowski,
Seria:  E-PORADNIK
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: EBO-0997  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Ebook: Link do pobrania ebooka jest w zamówieniu przy tytule. Kliknij w link, pobierz ebooka i zapisz na swoim urządzeniu.
Cena podstawowa brutto: 9,90 zł.
Twoja cena brutto już od: 7,92 zł. ( Oszczędzasz: 1,98 zł. )

Spis treści: 

Wykaz skrótów
str. 5

Część I
Zmiany w zakresie zwolnień od obowiązku stosowania kas rejestrujących
str. 7

Część II
Obowiązek wprowadzenia kas rejestrujących
str. 9


1. Wprowadzenie
str. 9

2. Zwolnienie przedmiotowe
str. 10

3. Zwolnienia podmiotowe
str. 15

4. Ograniczenia w zwolnieniach
str. 16

5. Podsumowanie
str. 18

Część III
Obowiązek ewidencjonowania obrotu przy użyciu kas fiskalnych w pytaniach i odpowiedziach
str. 19


1. Czy firma, która przekroczyła w 2012 r. obrót w wysokości 40.000 zł, ma obowiązek prowadzenia ewidencji za pomocą kasy fiskalnej, czy też może skorzystać ze zwolnienia związanego z ilością wystawianych faktur i ilością odbiorców, która nie przekroczyła 20 osób?
str. 19

2. Czy podatnik, który osiągnął przychody ze sprzedaży towarów na rzecz osób fizycznych za 2012 r. w wysokości 12.400 zł będzie miał obowiązek posiadania kasy rejestrującej od dnia 1 marca 2013 r.?
str. 20

3. Jak obliczyć prawidłowo obrót zobowiązujący pracownika do zainstalowania kasy fiskalnej?
str. 22

4. Jaki jest w 2013 r. limit obrotu uprawniający do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy użyciu kasy fiskalnej dla podatnika, który w poprzednim roku osiągnął obrót w wysokości 38.000 zł?
str. 26

5. Czy podatniczka, która przekroczyła limit obrotu uprawniającego do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kasy fiskalnej ma obowiązek jej zainstalowania, jeśli w najbliższym czasie nie będzie świadczyła usług?
str. 27

6. Jakie warunki musi spełnić podmiot świadczący usługi, jeśli chce skorzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy użyciu kas fiskalnych?
str. 29

7. Czy pomiot dokumentujący wykonanie każdej usługi fakturą, będzie miał obowiązek rejestrowania obrotu przy użyciu kasy fiskalnej?
str. 30

8. Czy podatnik powinien dodać wartość sprzedaży usług najmu oraz wartość sprzedaży środka trwałego w celu ustalenia obrotu ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych?
str. 31

9. Czy podatnik, który w 2012 r. przekroczył limit obrotu uprawniający do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kasy fiskalnej ma obowiązek zainstalować kasę fiskalną od 1 marca 2013 r.?
str. 33

10. Jaki obrót musi osiągnąć w 2013 r. przedsiębiorca, aby powstał u niego obowiązek zainstalowania kasy rejestrującej?
str. 34

11. Czy usługi nauki języka angielskiego są zwolnione przedmiotowo z obowiązku fiskalizacji?
str. 36

12. Czy lekarz musi od 2013 r. obowiązkowo rejestrować obrót przy użyciu kasy fiskalnej?
str. 37


Ukryj

Opis:

Od 1 stycznia 2013 r. obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, które wprowadziło istotne zmiany w stosunku do dotychczas obowiązujących regulacji. Najistotniejszą zmianę stanowi obniżenie o połowę limitu zwolnienia podmiotowego od obowiązku stosowania kas rejestrujących, co powoduje, iż znacznie więcej podmiotów będzie miało obowiązek ewidencjonowania obrotu na kasach rejestrujących. Dla podmiotów, które do tej pory korzystały ze zwolnienia, ale po obniżeniu limitu będą miały obowiązek zakupu kasy fiskalnej duże znaczenie będą miały przepisy przejściowe i data 1 marca 2013 r.

Jeśli nie chcesz narazić się na sankcje karnoskarbowe i chcesz się dowiedzieć czy nie masz obowiązku wprowadzenia kasy rejestrującej zapoznaj się z publikacją "Zwolnienie z obowiązku stosowania kas rejestrujących po zmianach".

Z publikacji dowiesz się:

  • kto ma obowiązek stosowania kas rejestrujących,
  • jakie są limity i warunki zwolnień,
  • jak prawidłowo obliczyć obrót zobowiązujący do zainstalowania kasy fiskalnej,
  • jakie przepisy przejściowe przewiduje rozporządzenie.
Adresaci:
Adresatami publikacji są przede wszystkim osoby zatrudnione w księgowości i finansach, właściciele biur rachunkowych i doradcy podatkowi oraz osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

Szczegóły towaru


, 39
Rodzaj: e-poradnik , Medium: ebook (WKP)
Dział: Ekonomia / Finanse i inwestycje
Kod: EBO-0997 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów