Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Podstawy wszczęcia wtórnego postępowania upadłościowego

Zgodnie z rozporządzeniem rady (WE) nr 1346/2000

więcej

Autorzy: Patryk Filipiak,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1.01.2013 r.
Kod: KAM-2164:W01P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Prezentowana publikacja jest pierwsza na rynku wydawniczym monografia poświęcona wtórnemu postępowaniu upadłościowemu i jedna z nielicznych dotyczących transgranicznego postępowania upadłościowego w Unii Europejskiej.

W książce ujęto wyniki badan empirycznych przeprowadzonych we wszystkich sadach upadłościowych w Polsce, uwzględniono tez orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Sądu Najwyższego dotyczące unijnych spraw upadłościowych. Jej lektura umożliwi kompleksowe przygotowanie zarówno do sporządzenia wniosku o ogłoszenie upadłości wtórnej w Polsce, jak i wydania stosownego orzeczenia przez sad polski.

Rozważania o podstawach ogłoszenia upadłości wtórnej odpowiadają działaniom sądu rozpoznającego wniosek o ogłoszenie upadłości. Za szczególnie cenne naukowo należy uznać uwagi o automatycznym uznaniu orzeczenia zagranicznego o wszczęciu postępowania upadłościowego.

Adresaci:
Książka jest adresowana do sędziów upadłościowych, syndyków, adwokatów, radców prawnych, a także przedstawicieli nauki zajmujących się poruszana tematyka.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4144-8 , Oprawa: twarda , Format: B6 (125 x 176 mm) , 440
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo cywilne / Postępowanie cywilne
Kod: KAM-2164:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów