Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Pomoc społeczna

Pomoc społeczna w pytaniach i odpowiedziach

Prawo do świadczeń. Zasady przyznawania świadczeń. Pracownicy pomocy społecznej. Decyzje w sprawach pomocy społecznej

więcej

Autorzy: Iwona Sierpowska,
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety Stan prawny:  15.02.2013 r.
Kod: KAM-2100;pakiet  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

W publikacji w przystępnej formie pytań i odpowiedzi przedstawiono najważniejsze zagadnienia z zakresu pomocy społecznej. Stanowią one odzwierciedlenie problemów, które pojawiły się w działalności jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, samorządowych kolegiów odwoławczych i sądów administracyjnych. Autorka omawia konkretne stany faktyczne, interpretuje przepisy prawa i wskazuje sposoby rozwiązania problemowych sytuacji. Przedstawia także przykłady stosowania innych aktów prawnych z ustawą o pomocy społecznej oraz analizuje najnowsze orzecznictwo sądowe z zakresu pomocy społecznej.

W książce zaprezentowano tematykę dotyczącą m.in.: dochodu w pomocy społecznej, stosowania zasad ogólnych pomocy społecznej, przyznawania określonych świadczeń, ustalania właściwości organu, przeprowadzania postępowania dowodowego i weryfi kacji decyzji administracyjnych oraz zatrudniania pracowników socjalnych i kierowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.

Adresaci:
Opracowanie przeznaczone jest dla pracowników socjalnych i pracowników administracji samorządowej – ułatwi im wykonywanie obowiązków i pomoże znaleźć rozwiązania w kontrowersyjnych nieraz sytuacjach, z którymi mogą się zetknąć w pracy. Książka będzie przydatna także pracownikom naukowo-dydaktycznym zajmującym się pomocą społeczną oraz sędziom.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4214-8 , Oprawa: miękka , Format: A5 (148 × 210 mm) , 388
Rodzaj: opracowanie , Medium: ebook (WKP)
Dział: Prawo administracyjne i publiczne / Samorząd terytorialny
Kod: KAM-2100;pakiet Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów