Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

2013:


Autorzy: Lidia Mazowiecka,
Seria:  Prokurator Ofiarom Przestępstw
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: EBO-0904  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Ebook: Link do pobrania ebooka jest w zamówieniu przy tytule. Kliknij w link, pobierz ebooka i zapisz na swoim urządzeniu.
Cena podstawowa brutto: 39,00 zł.
Twoja cena brutto już od: 31,20 zł. ( Oszczędzasz: 7,80 zł. )

Opis:

Publikacja poświęcona jest problemowi ochrony ofiar przestępstw z nienawiści. Przestępstwa te - związane z nietolerancją, uprzedzeniami, rasizmem, ksenofobią - istotnie naruszają godność i prawa człowieka.

Polski system prawa karnego nie zawiera definicji tych przestępstw. Tym trudniejsze jest położenie ofiar, które tylko dlatego że są "inne", traktowane są gorzej przez niektóre środowiska. Istniejące w społeczeństwie polskim stereotypy powodują, że w szczególności bycie Żydem, Romem, czarnoskórym lub homoseksualistą stwarza dla tych osób potencjalne niebezpieczeństwo. Polski kodeks karny penalizuje zachowania, których podłożem jest nienawiść wobec określonych grup wyróżniających się ze względu na narodowość, przynależność etniczną, rasę, wyznanie albo bezwyznaniowość. Nie chroni natomiast innych grup, wyróżnionych np. ze względu na płeć, wiek, orientację seksualną czy niepełnosprawność.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-5408-0
Rodzaj: opracowanie , Medium: ebook (WKP)
Dział: Prawo karne
Kod: EBO-0904 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów