Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  


Vademecum Dyrektora Finansowego - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

Dostęp roczny

Specjalna promocja!
Zamawiając dostęp do programu możesz wybrać atrakcyjny prezent: ekspres do kawy lub torbę na laptopa.

więcej


Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: VDFgrupa  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Cena podstawowa brutto: 0,00 zł.
Twoja cena brutto już od: 6 523,92 zł.

Opis:

Vademecum Dyrektora Finansowego to publikacja elektroniczna prezentująca informacje z dziedziny analizy finansowej, rachunkowości i prawa podatkowego oraz wybrane elementy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także windykacji.

Zawartość programu:

Ponad 3800 analiz problemów podatkowych i księgowych opatrzonych profesjonalnym komentarzem, zbiorem orzecznictwa sądowego, wyjaśnieniami resortu finansów. Użytkownik Vademecum Dyrektora Finansowego ma dostęp do kompletnej bazy aktów prawnych z okresu ostatnich 5 lat oraz do unikalnych analiz praktycznych problemów związanych z międzynarodowymi standardami rachunkowości i sprawozdawczości finansowej oraz analizą finansową i procesem windykacji. Ponadto w programie dostępne są praktyczne moduły z zakładowym planem kont, edytowalnymi wzorami dokumentów i deklaracji oraz kalkulatory.

Cechą wyróżniającą Vademecum Dyrektora Finansowego jest możliwość zadawania pytań ekspertom współpracującymi z redakcją. W ciągu maksymalnie 7 dni roboczych otrzymamy odpowiedź specjalisty wraz z odwołaniem do odpowiednich przepisów prawnych oraz wskazaniem najbardziej optymalnych rozwiązań.

Vademecum Dyrektora Finansowego jest aktualizowane codziennie.

Poradniki Praktyczne wyjaśnienia problemów księgowych i podatkowych, które prowadzą użytkownika krok po kroku i wyjaśniają zawiłe zagadnienia prawne na licznych przykładach.

Orzecznictwo sądowe. Najbogatsza w Polsce komercyjna baza orzeczeń sądowych w sprawach podatkowych i z zakresu prawa pracy, wydanych przez TK, SN, NSA i WSA, jak również ponad 1750 orzeczeń ETS. Pełne teksty orzeczeń wraz z uzasadnieniami oraz tezy wyroków wydanych przez sądy w ciągu ostatniego tygodnia.

Wyjaśnienia izb i urzędów skarbowych oraz Ministerstwa Finansów. Wszystkie istotne dla dyrektorów finansowych pisma urzędowe zaprezentowane jako:

  • pełna baza z możliwością szybkiego wyszukiwania,
  • dokumenty powiązane tematycznie z konkretnymi zagadnieniami, np. problemami podatkowymi.
Stale powiększana baza pytań użytkowników i odpowiedzi specjalistów. Na bieżąco aktualizowane odpowiedzi na pytania z zakresu podatków, rachunkowości i prawa pracy. Łatwe i intuicyjne wyszukiwanie gwarantuje szybkie znalezienie zagadnień interesujących użytkownika.

Wzory dokumentów. Gotowe wzory pism, umów, deklaracji i formularzy podatkowych w wersji:
  • do przejrzenia (plik PDF),
  • do wypełnienia (plik DOC),
  • do obliczeń (plik XLS).
  • Także formularze GUS, ZUS, KRS i wiele innych.
Zakładowy plan kont z komentarzem oraz powiązaniami kont syntetycznych i analitycznych.

Stawki, wskaźniki i kalkulatory. Baza zawsze aktualnych wskaźników i stawek z zakresu prawa podatkowego, ubezpieczeń społecznych i prawa pracy, oraz zestaw praktycznych kalkulatorów (odsetek ustawowych, odsetek od zaległości podatkowych, walutowy, wartości celnej, wynagrodzeń, "kilometrówka").

Klasyfikacje środków trwałych, PKD, PKWiU, PKOB, jak również zestawienie pozycji PKWiU ze stawkami VAT.

Bazy teleadresowe izb i urzędów skarbowych oraz oddziałów ZUS. Dane teleadresowe izb i urzędów skarbowych, oddziałów ZUS oraz numery rachunków bankowych urzędów skarbowych, wykaz siedzib i terytorialnych zasięgów działania.

Użytkownik może zadawać pytania specjalistom. Opracowaną przez eksperta odpowiedź otrzymuje w ciągu 7 dni roboczych. Udzielone odpowiedzi (wraz z informacją o stanie prawnym) znajdują się w serwisie i są na bieżąco aktualizowane.

Moduł analiza finansowa zawiera obszernie wyjaśnienie sposobu obliczania oraz interpretacji wskaźników finansowych, a także omawia problemy obliczeniowe i interpretacyjne, jakie mogą się pojawić przy ich stosowaniu. Skoncentrowano się w nim na najbardziej wiarygodnych wskaźnikach finansowych przydatnych w codziennej pracy każdego dyrektora finansowego czy głównego księgowego, a także omówiono powiązania między nimi co znacząco ułatwi diagnozowanie problemów w firmie. W module wiele uwagi poświęcono również metodom tworzenia jednoznacznej i wiarygodnej oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa na podstawie wskaźników finansowych.

Materiały zawarte w module analiza finansowa stanowią niezbędne dla każdego dyrektora finansowego narzędzie do poznania sytuacji finansowej jego przedsiębiorstwa.

Moduł Windykacje to unikatowa na rynku, kompleksowa baza najistotniejszych informacji z zakresu windykacji należności, obejmująca płaszczyznę cywilną, podatkową i karną.

Moduł Windykacje ułatwia przygotowanie i przeprowadzenie procesu windykacji na każdym etapie (od momentu sprawdzenia informacji o kontrahencie, poprzez zawarcie umowy, dobór właściwego środka zabezpieczającego, negocjacje i w ostateczności postępowanie sądowe). Pomaga uniknąć błędów wydłużających postępowanie. Wyjaśnia jak czytać sprawozdania finansowe, aby uzyskać informacje o kondycji finansowej firmy. Ułatwia rozstrzyganie wątpliwości pojawiających się w trakcie interpretacji skomplikowanych przepisów, poprzez zadawanie pytań ekspertom z zakresu windykacji należności.

Moduł Windykacje zawiera wzory dokumentów, protokołów i formularzy gotowych do wykorzystania w codziennej pracy (m.in. wzory wezwań do zapłaty, wniosków egzekucyjnych, umów cesji wierzytelności między przedsiębiorcami itd.).

Znajdują się w nim również informacje na temat windykacji miękkiej, które omawiają aspekty psychologiczne windykacji, bardzo ważne z punktu widzenia pracowników działów windykacji.

W module Windykacje dostępne się także procedury windykacyjne, które opisują jakie czynności należy podjąć, aby zapewnić firmie płynność finansową.

Korzyści

Komfort pracy - wszystkie ważne informacje znajdują się w jednym miejscu, są odpowiednio skatalogowane, a do dyspozycji mamy intuicyjną wyszukiwarkę.

Oszczędność czasu - serwis jest na bieżąco aktualizowany. Nieustanne śledzenie zmian w przepisach prawnych przestaje być konieczne gdy mamy całą wiedzę w zasięgu ręki!

Oszczędność pieniędzy - dzienniki, tygodniki , miesięczniki... nie są już potrzebne.

Poczucie bezpieczeństwa - w dzisiejszych czasach praca księgowego jest zawodem wysokiego ryzyka. Nie ma sensu dłużej ryzykować. Gdy mamy problem i brak 100% pewności - zadajemy pytanie. W ciągu 7 dni mamy gwarantowaną odpowiedź, udzieloną przez eksperta z danej dziedziny.

Dostęp do najbardziej aktualnych porad, wskazówek i interpretacji z zakresu prawa podatkowego, rachunkowości, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Codzienna aktualizacja bazy pytań, przegląd prasy, newsy.

Gwarancja jakości porad udzielanych przez praktyków i specjalistów podatkowych - korzystanie z wiedzy ekspertów, do których inaczej nie miałbyś dostępu.

Serwis umożliwia szybką orientację w zmianach przepisów oraz wyjaśnia ich praktyczne konsekwencje, co jest szczególnie ważne w pracy księgowego.

Klienci Którzy zakupili ten program mają możliwość korzystania z Infolinii Podatkowej która jest serwisem telefonicznym, za pomocą, którego klienci mogą uzyskać informacje z zakresu:
  • podatków,
  • rachunkowości
Doradcami Infolinii Podatkowej są doradcy podatkowi posiadający ekspercką wiedzę, popartą praktycznym i wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie prawa podatkowego i rachunkowości.

Doradcy infolinii profesjonalnie, racjonalnie oraz sprawnie służą pomocą w rozwiązywaniu napotykanych przez księgowych i dyrektorów finansowych problemów, w szczególności związanych ujmowaniem w księgach operacji gospodarczych i ich opodatkowaniem.
  • Numer Infolinii Podatkowej to 022 250 88 88
  • Usługa dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 - 17.00.

Szczegóły towaru