Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book

Autorzy: Katarzyna Święch,
Seria:  Biblioteka Przeglądu Podatkowego
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-2108:W01P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

W monografii przedstawiono problematykę opodatkowania rodzin w Polsce z uwzględnieniem ewolucji systemu podatkowego. Prezentacje tematu przeprowadzono w szerszym kontekście, obejmującym zagadnienia związane zarówno z socjologicznymi aspektami rodziny, jak i z polityka podatkowa wobec rodzin. Porównano także rozwiązania krajowe w zakresie opodatkowania dochodów członków rodziny z wzorcami obowiązującymi w wybranych państwach Unii Europejskiej.

Omówienia materii dokonano na podstawie tradycyjnego podziału podatków (według kryterium przedmiotowego) na dochodowe, przychodowe oraz majątkowe.

Autorka poddaje rozważaniom m.in. następujące problemy:

  • jak kształtuje się wysokość obciążeń podatkowych członków rodziny;
  • czy charakter podatku ma związek z sytuacja rodzinna (osobista) podatnika;
  • które z elementów w konstrukcji poszczególnych podatków w najszerszym zakresie warunkują pozycje podatkowoprawna rodziny.
Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla praktyków (doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów), pracowników administracji podatkowej i pracowników naukowych zajmujących się prawem podatkowym.


"(...) Taki sposób ujęcia tematu należy uznać za właściwy, tym bardziej, że przedstawiając go Autorka nie ograniczyła się do przepisów prawa, lecz tam gdzie było to uzasadnione przedstawiła także uwarunkowania ekonomiczne omawianych rozwiązań. Ponadto przyjęta przez Autorkę metoda badawcza i typ analizy pozwoliły na przedstawienie badanej problematyki w szerokim kontekście".

dr hab. Marek Zdebel, prof. US


Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4137-0 , Oprawa: twarda , Format: B6 (125 x 176 mm) , 452
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo podatkowe, finanse i rachunkowość / Prawo podatkowe
Kod: KAM-2108:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów