Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book

Autorzy: Andrzej Burzak, Piotr Pałka, Małgorzata Okoń,
Seria:  Praktyczne komentarze LEX
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  15.07.2012 r.
Kod: KAM-2049:W01P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego wprowadza nowe zasady obrotu deweloperskiego. Autorzy wyjaśniają, jak stosować przepisy ustawy w praktyce. Omawiają w sposób kompleksowy prawa i obowiązki stron umowy deweloperskiej oraz jej treść, znaczenie prospektu informacyjnego i wymogi, jakim powinien on odpowiadać. Wyjaśniają pojęcie przedsięwzięcia deweloperskiego i zadania inwestycyjnego. Poddają analizie, w konfrontacji z realiami obrotu deweloperskiego, przepisy ustawy dotyczące funkcjonowania środków ochrony wpłat nabywcy (mieszkaniowy rachunek powierniczy). Omawiają również kwestie związane z uregulowaniem upadłości deweloperskiej oraz odpowiedzialności karnej w przypadku naruszenia przepisów ustawy.

Komentarz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom praktyki. Jego opracowanie poprzedziły dyskusje i konsultacje autorów z adresatami ustawy (deweloperami, notariuszami, sędziami, przedstawicielami banków, a także z nabywcami). To właśnie bezpośredni uczestnicy obrotu deweloperskiego zgłaszali swoje wątpliwości i uwagi co do rozwiązań przyjętych w nowej ustawie deweloperskiej oraz co do sposobu i możliwości stosowania tych rozwiązań w praktyce.

Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla deweloperów, pracowników banków, notariuszy, radców prawnych, adwokatów, aplikantów i studentów.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-3929-2 , Oprawa: miękka , Format: A5 (148 × 210 mm) , 480
Rodzaj: komentarz , Medium: książki (WKP)
Dział: Nieruchomości i budownictwo / Nieruchomości i lokale
Kod: KAM-2049:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów