Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book

Autorzy: Bogdan Dolnicki, Jan Paweł Tarno,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1.02.2012 r.
Kod: KAM-1936:W01P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Monografia prezentuje dorobek V Letnich Warsztatów Doktoranckich Samorząd terytorialny w Polsce a sądowa kontrola administracji, które odbyły się w dniach 29 czerwca - 1 lipca 2011 r. w Katowicach. Zawarte w niej artykuły prezentują spojrzenie młodego pokolenia polskiej nauki prawa na obowiązujące regulacje prawa samorządu terytorialnego przez pryzmat orzecznictwa sadów administracyjnych.

W opracowaniu autorzy zaprezentowali liczne pomysły na rozwiązanie problemów pojawiających się w orzecznictwie sądowym w sprawach samorządowych.

Szeroko omówiono w szczególności problematykę skargi do sadu administracyjnego na akty czynności lub bezczynność organów samorządu terytorialnego jako środka ochrony interesu prawnego jednostki. Zanalizowano, czy sądowa kontrola stwarza wystarczające gwarancje procesowe dla zapewnienia samodzielności samorządu terytorialnego. Także tematyka innych opracowań (np. charakter i zakres władztwa planistycznego gminy czy analiza problemów powstających w związku z zarządem mieniem komunalnym) powinna spotkać się z zainteresowaniem czytelnika.

Adresaci:
Niniejsza książkę rekomendujemy wszystkim tym, których interesują problemy powstające na gruncie przepisów normujących organizacje i funkcjonowanie samorządu terytorialnego, m.in. urzędnikom, sędziom i innym prawnikom.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-0725-3 , Oprawa: twarda , Format: A5 (148 × 210 mm) , 476
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo administracyjne i publiczne / Samorząd terytorialny
Kod: KAM-1936:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów