Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju

+ materiały w wersji elektronicznej

Kompleksowy zestaw 71 narzędzi coachingowych z materiałami online do wykorzystania w coachingu biznesowym oraz życiowym, w pracy z klientem indywidualnym i zespołowym.

więcej

Autorzy: Łukasz T. Marciniak, Sylwia Rogala-Marciniak,
Seria:  SZKOLENIA (książki i materiały szkoleniowe)
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety
Kod: OFE-0760;pakiet  Ilość w paczce: 13

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Kompleksowy zestaw 71 narzędzi coachingowych z materiałami online do wykorzystania w coachingu biznesowym oraz życiowym, w pracy z klientem indywidualnym i zespołowym. Zawiera wersje elektroniczne materiałów zarówno dla coacha, jak i dla klienta, umożliwiające szybki wydruk gotowych formularzy i arkuszy, a także w razie potrzeby ich dowolną edycję i modyfikację w celu dopasowania poszczególnych narzędzi do indywidualnych potrzeb konkretnych klientów. Są one dostępne na stronie www.coaching.abc.com.pl po wpisaniu zamieszczonego w segregatorze kodu aktywacyjnego.

Autorzy przedstawili własne narzędzia oraz dokonali przeglądu narzędzi wykorzystywanych w różnych podejściach i stylach coachingu, od koncepcji ericksonowskich po prowokatywne, związane z praktyką opartą na dowodach (evidence-based) i z podejściem intuicyjnym. Wszystkie zaprezentowane w zestawie narzędzia stosowane w coachingu zostały przedstawione jako bogaty poznawczo i emocjonalnie proces interakcji, a nie tylko proceduralnie opisana technika. Narzędzia mają różne źródła inspiracji – wywodzą się z praktyki terapeutycznej, biznesowej, edukacyjnej, z treningu sportowego, inżynierii, a nawet filozofii. Stworzone zostały na podstawie wiedzy psychologicznej, socjologicznej, zarządczej i osiągnięć metodologii badań, odwołują się też do rozwoju duchowości człowieka. Uporządkowano je według kryterium celu ich zastosowania, odnosząc się do najistotniejszych aspektów procesu coachingu. W zbiorze można znaleźć materiały:

  • służące badaniu potrzeb,
  • wspomagające całościowe kształtowanie formy pracy z klientem,
  • pomagające w budowaniu relacji,
  • wspierające tworzenie i obieranie celów,
  • ułatwiające pracę z wartościami i motywacją klienta,
  • rozwijające kreatywność,
  • wzbudzające pogłębioną refleksję,
  • pomagające w przełamaniu impasu,
  • służące monitorowaniu i ewaluacji procesu.
Adresaci:
Publikacja jest przeznaczona dla coachów jako źródło konkretnych narzędzi, wiedzy, inspiracji, a także wskazówek dotyczących możliwych innowacji lub udoskonaleń w pracy.

"To wyjątkowa pozycja na polskim rynku wydawniczym. Autorzy przekazują Czytelnikowi wypracowany przez lata praktyki zestaw narzędzi wspierających prowadzenie sesji coachingowych. Prezentowane narzędzia pochodzą z różnych nurtów coachingu. W praktyce realizowana jest tu zasada, iż punktem wyjścia powinna być konkretna osoba i jej potrzeby rozwojowe, a nie dogmatycznie traktowane podstawy teoretyczne szkoły, z której wywodzi się coach.
Najważniejsze narzędzie coacha stanowi jego osobowość – to prawda, której nie sposób zakwestionować. Ważna jest jednak także znajomość innych narzędzi – przedstawiana książka może stać się nieocenioną pomocą w tej dziedzinie".


dr Małgorzata Sidor-Rządkowska


Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4430-2 , Oprawa: skoroszyt , Format: A4 (210 × 297 mm) , 456
Rodzaj: zestaw materiałów szkoleniowych , Medium: pakiet
Dział: HR Kadry / Coaching i szkolenia-literatura
Kod: OFE-0760;pakiet Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów