Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Podręcznik coachingu. Sprawdzone techniki treningu personalnego

Publikacja zawiera kompletny zestaw narzędzi, technik i informacji niezbędnych w pracy coacha. Zaprezentowano w niej istotę i zasady coachingu wraz ze wskazówkami dotyczącymi konkretnych sytuacji szkoleniowych.

więcej

Autorzy: Julie Starr,
Seria:  HR
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: OFE-0437:W02D01  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Produkt nie jest dostępny w sprzedaży.

Opis:

Podręcznik zawiera kompletny zestaw narzędzi, technik i informacji niezbędnych w pracy coacha. Zaprezentowano w nim istotę i zasady coachingu wraz ze wskazówkami dotyczącymi konkretnych sytuacji szkoleniowych, zarówno w kontekście biznesowym, jak i osobistym.
Autorka odnosi się do szczególnie wartościowego modelu – coachingu kooperacyjnego, a w jego opisie uwzględnia takie zagadnienia jak:
zasady i system wartości dobrego coacha,
konieczne umiejętności i kompetencje coacha oraz ich rozwijanie,
używanie stylu nienakazowego dla osiągnięcia najlepszych rezultatów,
planowanie sesji coachingowych,
ścieżka treningu – struktura sesji coachingowych,
efektywne sposoby rozpoczynania i kończenia sesji, przeprowadzania rozmów, zadawania pytań,
bariery w procesie coachingu i ich pokonywanie,
rozwijanie dojrzałości emocjonalnej u coacha i podopiecznych.

Zawarte w książce wskazówki są zilustrowane licznymi przykładami potencjalnych sytuacji i próbkami dialogów coachingowych. Najnowsze, zmienione wydanie podręcznika zostało ponadto uzupełnione o praktyczną sekcję „Narzędzia”, która zawiera dodatkowe ćwiczenia i opisy przydatnych procedur.
Publikacja jest znakomitą pomocą w przygotowywaniu się do procesu coachingu, budowaniu samoświadomości coacha i w dostrzeganiu pojawiających się, często ukrytych problemów. Osobom już pracującym w dziedzinie coachingu oferuje spojrzenie na nią z innej perspektywy oraz nowe, ciekawe pomysły i rozwiązania. Dla początkujących trenerów będzie pomocnym narzędziem w nauce, ułatwiającym rozwój zawodowy. Z kolei zapracowani menedżerowie odnajdą tu techniki do wykorzystania w pracy z zespołem.

Julie Starr, założycielka Starr Consulting, jest uznaną trenerką i konsultantką z długą i pełną sukcesów praktyką w zakresie prowadzenia coachingu. Opracowane przez nią metody coachingowe są sprawdzone, docenione i stosowane na całym świecie.

„Podręcznik coachingu to najbardziej aktualne, kompleksowe, praktyczne i najlepiej zilustrowane źródło informacji coachingowych, jakie kiedykolwiek widziałem”.
Dr Stephen R. Covey
autor książki 7 nawyków skutecznego działania

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-8239-7 , Oprawa: miękka , Format: B5 , 284
Rodzaj: podręcznik biznes , Medium: książki (WKP)
Dział: HR Kadry / Coaching i szkolenia-literatura
Kod: OFE-0437:W02D01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów