Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Opis:

Publikacja w kompleksowy sposób przedstawia procedurę przed Prezesem UOKiK w zakresie postępowania antymonopolowego w sprawach praktyk ograniczających konkurencję (zakazanych porozumień i nadużywania pozycji dominującej), postępowania wyjaśniającego oraz wybranych postępowań w sprawach nakładania kar pieniężnych.

Autorka analizuje kolejne etapy postępowania przed krajowym organem antymonopolowym, łączącego w sobie elementy procedury administracyjnej, cywilnej oraz karnej. W sposób pogłębiony poddaje ocenie instytucje takie jak kontrola z przeszukaniem, ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa, program leniency, które budzą najwięcej kontrowersji wśród przedsiębiorców oraz w środowisku prawniczym. Obszernie omawia także orzecznictwo Prezesa UOKiK, Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Sądu Apelacyjnego w Warszawie oraz Sądu Najwyższego.

Publikacja została przygotowana głównie z myślą o praktykach prawa konkurencji. Cenne informacje znajdą w niej również aplikanci radcowscy i adwokaccy oraz studenci prawa.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-1343-8 , Oprawa: twarda , Format: B6 (125 x 176 mm) , 592
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo gospodarcze i handlowe / Prawo handlowe
Kod: KAM-1660:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów