Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Raportowanie przepływów pieniężnych w kontekście zmian we współczesnej sprawozdawczości finansowej

Niniejsza książka jest pierwszym w polskiej literaturze przedmiotu tak kompleksowym opracowaniem poświęconym teorii i praktyce raportowania informacji o przepływach pieniężnych w Polsce i na świecie.

więcej

Autorzy: Ewa Śnieżek, Michał Wiatr,
Seria:  Finanse i Inwestycje
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: OFE-0647:W01P01;Z01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

  • Niniejsza książka jest pierwszym w polskiej literaturze przedmiotu tak kompleksowym opracowaniem poświęconym teorii i praktyce raportowania informacji o przepływach pieniężnych w Polsce i na świecie. Pozwala ona na dokładne poznanie korzeni rachunkowości przepływów pieniężnych, umożliwia zrozumienie jej "filozofii", wskazuje na różne możliwości indywidualnego modelowania informacji o przepływach pieniężnych, a także rozwija wyobraźnię w tym zakresie, inspirując do poszukiwania nowych praktycznych rozwiązań sprawozdawczych.
  • Na tle szeroko zakrojonych rozważań na temat informacji finansowej w kontekście procesów globalizacji omówiono problematykę ewolucji oraz harmonizacji zasad ujmowania i prezentowania informacji o strumieniach przepływów pieniężnych w sprawozdaniu finansowym podmiotu gospodarczego. Przedstawiono również teoretyczne ramy autorskiego modelu sprawozdawczego przepływów pieniężnych, osadzonego w nurcie nowoczesnych trendów w raportowaniu biznesowym sytuacji finansowej i dokonań, a także perspektyw rozwoju przedsiębiorstwa.
  • Książka jest pierwszą z trzech części opracowania stanowiącego kompendium teoretycznej i praktycznej wiedzy o przepływach pieniężnych w rachunkowości i zarządzaniu (kolejne dwie części ukażą się w najbliższych miesiącach). Powstała w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania zarówno teoretyków, jak i praktyków rachunkowości, a także studentów, nauczycieli akademickich oraz tych wszystkich, dla których poznanie ram koncepcyjnych sprawozdawczości przepływów pieniężnych i różnych aspektów jej modelowania jest niezbędne, aby we właściwy sposób odwzorowywać przepływy pieniężne w rzeczywistości gospodarczej XXI wieku.
  • Autorzy mają nadzieję, że publikacja umożliwi konfrontację różnych doświadczeń i poglądów z ogólnymi zasadami i trendami w zakresie raportowania przepływów pieniężnych. Być może zainspiruje ona również do pogłębionej dyskusji na temat docelowego kształtu sprawozdania z przepływów pieniężnych, dostarczającego wysokiej jakości informacji i zaspokajającego rosnące wymagania różnych grup użytkowników.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-1136-6 , Oprawa: miękka , Format: B5 (176 x 250 mm) , 268
Rodzaj: opracowanie , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo podatkowe, finanse i rachunkowość / Prawo finansowe
Kod: OFE-0647:W01P01;Z01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów