Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book2011:


Autorzy: Magdalena Zasiewska, Agata Oktawiec, Jadwiga Chorązka,
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety Stan prawny:  1.12.2010 r.
Kod: ABC-0613;pakiet  Ilość w paczce: 10

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Komentarz przygotowany przez ekspertów PwC (dawniej PricewaterhouseCoopers) przedstawia zasady regulowania problematyki podwójnego opodatkowania opracowane przez OECD i ich wpływ na postanowienia, jak również interpretację dwustronnych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, których stroną jest Polska. Podstawą niniejszego opracowania jest najnowsza wersja Konwencji Modelowej OECD - opublikowana w roku 2010, powstała jako owoc ósmej z kolei jej nowelizacji.

Komentarz jest podzielony na rozdziały odpowiadające poszczególnym artykułom Konwencji Modelowej OECD, zawierające szczegółową prezentację jej postanowień. Ponadto, każdy rozdział zawiera omówienie polskich przepisów mających zastosowanie do kwestii będących przedmiotem poszczególnych artykułów, jak również do odpowiednich postanowień dwustronnych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, których stroną jest Polska. Publikacja zawiera również liczne przykłady interpretacji organów skarbowych i orzecznictwa.

Prezentowana książka stanowi kompendium wiedzy, które będzie przydatne zarówno osobom zajmującym się analizą postanowień umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (prawnikom, doradcom podatkowym), jak i tym, które stosują je w praktyce, na przykład osobom prowadzącym działalność w innych państwach, czy też podmiotom działającym w Polsce, będącym częścią międzynarodowych korporacji.

Autorami poszczególnych rozdziałów komentarza są posiadający międzynarodowe doświadczenie specjaliści PwC, którzy na co dzień doradzają klientom w kwestiach dotyczących opodatkowania transakcji transgranicznych, w tym stosowania umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-0333-0 , Oprawa: twarda , Format: B5 (176 x 250 mm) , 648
Rodzaj: komentarz , Medium: pakiet
Dział: Prawo podatkowe, finanse i rachunkowość / Prawo podatkowe
Kod: ABC-0613;pakiet Miejsce wydania: Warszawa