Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book2010:

Innowacje organizacyjne w szpitalach [KSIĄŻKA PAPIEROWA + EBOOK]

Celem tej książki jest zainicjowanie dyskusji w środowisku praktyków służby zdrowia na temat innowacji organizacyjnych w szpitalach oraz promowanie w środowisku akademickim badań naukowych nad organizacją i zarządzaniem szpitalami.

więcej

Autorzy: Jan Stępniewski, Piotr Karniej, Marcin Kęsy,
Seria:  Poradniki ABC
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety
Kod: ABC-0630;pakiet  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:


Celem tej książki jest zainicjowanie dyskusji w środowisku praktyków służby zdrowia na temat innowacji organizacyjnych w szpitalach oraz promowanie w środowisku akademickim badań naukowych nad organizacją i zarządzaniem szpitalami. W przekonaniu Autorów innowacje organizacyjne powinny być przedmiotem szczególnej troski zarządzających szpitalami, W książce zaprezentowano rozwiązania sprawdzone w warunkach szpitali francuskich, a także wybrane dokonania szpitali polskich. Dotyczą one funkcjonowania oddziałów chirurgii endoskopowej i chirurgii jednego dnia, jako stale rozwijających się dziedzin medycyny, na które jest duże zapotrzebowanie rynkowe. Ponieważ w warunkach transformacji systemowej polskich szpitali dochodzi do przekształceń własnościowych, także i ten obszar znalazł swoje miejsce w książce. Problematyka zarządzania procesowego i zintegrowanego systemu informacji medycznej, wspomagającego funkcjonowanie szpitala, zaprezentowana została na podstawie doświadczeń szpitali francuskich.
Kierowanie szpitalem w coraz większym stopniu opiera się na analizie kosztów wpływających na efektywność wykorzystania zasobów ludzkich i materialnych. Autorzy prezentują więc możliwości unowocześnienia rachunku kosztów, w tym rozwiązania francuskie, które z pożytkiem mogłyby być wykorzystane w szpitalach polskich. W książce omówione zostały także problemy jakości w opiece medycznej. Zaprezentowano nowatorskie metody zarządzania jakością, przytaczając liczne przykłady rozwiązań praktycznych ze szpitali polskich, francuskich i niemieckich.

Adresaci:
Publikacja jest skierowana przede wszystkim do praktyków - menedżerów zdrowia, lekarzy, pielęgniarek, pracowników paramedycznych i administracyjnych szpitali. Zawiera też cenną wiedzę dla studentów medycyny, pielęgniarstwa, ekonomii, zarządzania.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-0615-7 , Oprawa: miękka , Format: A5 (148 × 210 mm) , 632
Rodzaj: , Medium: pakiet
Dział: Ochrona zdrowia / Marketing i zarządzanie w ochronie zdrowia
Kod: ABC-0630;pakiet Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów