Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book2010:

Odstąpienie od wymierzenia kary w polskim prawie karnym

Prezentowana publikacja zawiera kompleksową analizę instytucji odstąpienia od wymierzenia kary w systemie polskiego prawa karnego.

więcej

Autorzy: Piotr Gensikowski,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-1700:W01P01  Ilość w paczce: 10

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Prezentowana publikacja zawiera kompleksową analizę instytucji odstąpienia od wymierzenia kary w systemie polskiego prawa karnego. W literaturze brakowało dotąd tego typu opracowania monograficznego. Tymczasem znaczenie odstąpienia od wymierzenia kary w polskim systemie prawnym wyraźnie wzrasta. W kolejnych kodyfikacjach karnych sukcesywnie poszerzano podstawy instytucji odstąpienia od ukarania, a rozwiązania przyjęte przez ustawodawcę w aktualnie obowiązującym stanie prawnym stanowią doskonałe potwierdzenie tej tendencji.

Autor przedstawia unormowanie odstąpienia od wymierzenia kary w prawie karnym powszechnym oraz w prawie karnym skarbowym, a w przypadku niektórych zagadnień - również w powszechnym prawie wykroczeń.

Celem publikacji jest ukazanie istoty tej instytucji, a także określenie przesłanek branych pod uwagę przez sąd przy podejmowaniu decyzji o jej zastosowaniu. Rozważania te stały się punktem wyjścia do określenia polityczno-kryminalnych funkcji instytucji odstąpienia od ukarania. Z tych względów monografia adresowana jest nie tylko do przedstawicieli doktryny zajmujących się prawem karnym, lecz także do przedstawicieli organów wymiaru sprawiedliwości, dla których może być przydatna w codziennej pracy.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-1374-2 , Oprawa: twarda , Format: A5 (148 × 210 mm) , s. 372
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo karne
Kod: KAM-1700:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów