Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book2010:

Efektywne zarządzanie długiem w jednostce samorządu terytorialnego

W warunkach kryzysu finansów publicznych szczególnego znaczenia nabiera problematyka zarządzania długiem publicznym, w tym również długiem jednostek samorządu terytorialnego.

więcej

Autorzy: Marzanna Poniatowicz, Joanna M. Salachna, Dorota Perło,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-1697:W01D02  Ilość w paczce: 10

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

  • W warunkach kryzysu finansów publicznych szczególnego znaczenia nabiera problematyka zarządzania długiem publicznym, w tym również długiem jednostek samorządu terytorialnego. W książce dokonano kompleksowej analizy uwarunkowań (prawnych, ekonomicznych, organizacyjnych) procesu zarządzania długiem samorządowym w Polsce, a także określono najważniejsze standardy efektywnego zarządzania długiem lokalnym, w szczególny sposób akcentując instrumenty charakterystyczne dla menedżerskiego podejścia.


  • "Książka stanowi ciekawy przyczynek do podjęcia dyskusji nad zarządzaniem długiem i jego miejscem w zarządzaniu finansami samorządowymi oraz studiach nad efektywnością w środowisku naukowym. Ta dyskusja jest bardzo potrzebna, gdyż praktykom, jak i teoretykom pozwala zaprezentować nie tylko instrumenty, ale również uwarunkowania i metody zarządzania długiem. Problem efektywności był zawsze otwarty, często pomijany w literaturze i praktyce. Należy stwierdzić, że jest to pierwsza w kraju publikacja o charakterze zwartym, dyskutująca ten problem. W sektorze publicznym oraz wchodzącym w jego skład podsektorze samorządowym potrzebne są kompleksowe rozwiązania oraz szeroka dyskusja, jak prawidłowo zaciągać zobowiązania dłużne oraz jak oceniać efektywność. Recenzowana książka wychodzi naprzeciw tym potrzebom i rozpoczyna (mam nadzieję) akademicką dyskusję nad efektywnością zarządzania długiem."
z recenzji prof. nadzw. dr hab. Beaty Z. Filipiak

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-0626-3 , Oprawa: twarda , Format: A5 (148 × 210 mm) , s. 288
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo administracyjne i publiczne / Samorząd terytorialny
Kod: KAM-1697:W01D02 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów