Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book2010:

Paradoksy bioetyki prawniczej

Książka składa się z dwunastu esejów. Zagadnienia koncentrują się wokół tematyki bioetyki prawniczej i występujących w debacie bioetycznej paradoksów prawniczych.

więcej

Autorzy: Bartosz Brożek, Jerzy Stelmach, Marta Soniewicka, Wojciech Załuski,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-1560:W01D01  Ilość w paczce: 20

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Książka składa się z dwunastu esejów. Zagadnienia koncentrują się wokół tematyki bioetyki prawniczej i występujących w debacie bioetycznej paradoksów prawniczych. Tematy poruszane w książce dotyczą kwestii ogólnych, takich jak to, czym w ogóle jest bioetyka prawnicza, co o niej wiemy, a co nie, argumentów używanych w dyskusjach bioetycznych, metodologii; oraz kwestii szczegółowych, takich jak: problematyka życia i śmierci, eutanazja, prokreacja medycznie wspomagana, seksualność, homoseksualizm, feminizm, genetyka. Z uwagi na to, że wszystkie te tematy są przedmiotem gorącej debaty publicznej i angażują również refleksję prawniczą, gdy chodzi o konieczność nowych regulacji w niektórych sferach życia, książka ta może być cenną próbą uporządkowania pewnych pojęć i zagadnień.

Adresaci:
Praca kierowana jest do prawników, filozofów, lekarzy; może być polecana na Wydziałach Prawa (dla studentów prawa, zainteresowanych bioetyką, prawem medycznym i filozofią prawa), Wydziałach Lekarskich (dla studentów medycyny, zainteresowanych bioetyką i prawem medycznym), Wydziałach Humanistycznych (dla studentów filozofii zainteresowanych bioetyką).

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-0644-7 , Oprawa: twarda , Format: A5 (148 × 210 mm) , 240
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Historia, teoria i filozofia prawa
Kod: KAM-1560:W01D01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów