Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  


Leksykon prawa wyborczego i referendalnego oraz systemów wyborczych [EBOOK PDF + EPUB]

W Polsce, pomimo rosnącej liczby publikacji, problematyka wyborcza nadal stanowi rodzaj wiedzy specjalistycznej i niezrozumiałej dla dużej części społeczeństwa. Prezentowany leksykon ma w przystępny sposób przybliżyć Czytelnikom meandry systemów wyborczych, podnieść niską świadomość doniosłości politycznej wyborów oraz usystematyzować wiedzę użytkowników i konstruktorów prawa wyborczego na temat proceduralnych i technicznych aspektów wyborów.

więcej

Autorzy: Bartłomiej Michalak, Andrzej Sokala, Piotr Uziębło,
Seria:  Leksykony i słowniki LEX
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety Stan prawny:  1.01.2013 r.
Kod: KAM-1470;pakiet-el  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Ebook: Link do pobrania ebooka jest w zamówieniu przy tytule. Kliknij w link, pobierz ebooka i zapisz na swoim urządzeniu.
Cena podstawowa brutto: 0,00 zł.
Twoja cena brutto już od: 100,80 zł.

Spis treści: 

Wykaz skrótów
str. 7

Przedmowa
str. 9

Hasła
str. 13

Schematy
str. 295

Wykaz aktów prawnych
str. 299

Bibliografia
str. 303

Wykaz haseł
str. 317

Ukryj

Opis:

Leksykon w sposób słownikowo-encyklopedyczny omawia wszystkie podstawowe terminy z zakresu prawa wyborczego i referendalnego oraz teorii systemów wyborczych - tak ważne w funkcjonowaniu współczesnych państw demokratycznych.

Alfabetyczny układ ponad 400 haseł oraz rozbudowany system wewnętrznych odsyłaczy pozwala na proste i szybkie dotarcie do interesujących czytelnika treści, a szczegółowość i merytorycznie wyczerpujące opracowanie poszczególnych haseł umożliwia uzyskanie wiedzy z tego obszaru zarówno w zakresie teoretycznym, jak i praktycznym. Autorzy nie ograniczają się do przedstawienia poszczególnych instytucji i rozwiązań, ale wskazują także sposób ich praktycznego wykorzystania, zgłaszając również szereg uwag krytycznych oraz postulatów de lege ferenda.

Adresaci:
Książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców - w szczególności pracowników naukowych i studentów kierunków prawniczych, administracyjnych, politologicznych czy socjologicznych, ale także do praktyków wyborczych (urzędników, pełnomocników wyborczych, członków komisji wyborczych) oraz do wszystkich osób zainteresowanych kwestiami wyborczymi i referendalnymi.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-4148-6 , Oprawa: twarda , Format: B5 (176 x 250 mm) , 332
Rodzaj: leksykon , Medium: pakiet
Dział: Referendum / Referendum lokalne
Kod: KAM-1470;pakiet-el Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów