Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

2009:

Powszechna ochrona trwałości stosunku pracy. Tendencje zmian

Książka poświęcona jest problematyce zmian w zakresie powszechnej ochrony trwałości umownego stosunku pracy w okresie transformacji gospodarki polskiej w gospodarkę rynkową po 1989 r., z uwzględnieniem standardów przewidzianych w prawie międzynarodowym, europejskim i wspólnotowym.

więcej

Autorzy: Antoni Dral,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  31.03.2009 r.
Kod: KAM-1293  Ilość w paczce: 12

Realizacja:
Czas realizacji zamówienia 24 h (dni robocze) + czas dostawy
Cena podstawowa brutto: 83,00 zł.
Twoja cena brutto już od: 66,40 zł. ( Oszczędzasz: 16,60 zł. )

Opis:

Stan prawny na 31.03.2009 r.

Książka poświęcona jest problematyce zmian w zakresie powszechnej ochrony trwałości umownego stosunku pracy w okresie transformacji gospodarki polskiej w gospodarkę rynkową po 1989 r., z uwzględnieniem standardów przewidzianych w prawie międzynarodowym, europejskim i wspólnotowym. Analizą objęto poszczególne elementy konstrukcji powszechnej ochrony trwałości stosunku pracy i ochrony przed zwolnieniami grupowymi. Autor podejmuje także problem stabilizacji zatrudnienia nietypowego oraz kwestię znaczenia układów zbiorowych pracy i pakietów socjalnych jako źródeł gwarancji trwałości zatrudnienia.

Koncentrując się na tezie, że ochrona trwałości stosunku pracy jest nierozerwalnie związana z funkcją ochronną prawa pracy i powinna stanowić niepodważalny aksjomat, autor przedstawia prawne i społeczne uwarunkowania przyszłego modelu ochrony trwałości oraz tendencje w zakresie jego ukształtowania, zwłaszcza te, które znalazły odzwierciedlenie w projekcie kodeksu pracy, opracowanym przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy.

Adresaci:

Opracowanie skierowane jest zarówno do teoretyków, jak i praktyków prawa pracy oraz studentów wydziałów prawa i administracji.

Szczegóły towaru


, Oprawa: twarda , Format: A5 (148 × 210 mm) , s. 296
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych / Prawo pracy
Kod: KAM-1293 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów