Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Zespoły zarządzające. Sekrety ich sukcesów i porażek

Publikacja dotyczy problematyki zarządzania opartego na teorii ról zespołowych. Teoria ta powstała w wyniku dziewięcioletnich badań prowadzonych przez Mereditha Belbina i jego współpracowników w Henley Management College.

więcej

Autorzy: Meredith Belbin,
Seria:  HR
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: OFE-0289:W02P01  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Produkt nie jest dostępny w sprzedaży.

Opis:

Książka dotyczy problematyki zarządzania opartego na teorii ról zespołowych. Teoria ta powstała w wyniku dziewięcioletnich badań prowadzonych przez Mereditha Belbina i jego współpracowników w Henley Management College. Uczestnicy kursu dla wyższej kadry menedżerskiej zostali tam poddani testom psychometrycznym, wykonywali także zadania menedżerskie w różnych zespołach. Eksperyment miał na celu wykazanie wpływu zespołowych decyzji na wyniki finansowe i sukces grupy. Wyłoniono wówczas zbiory zachowań nazwane rolami zespołowymi.
Wyniki eksperymentu zostały opisane w niniejszej publikacji. Pozwolą one czytelnikom nie tylko lepiej zrozumieć zasady pracy w zespole, wykorzystać swoje mocne strony, nauczyć się rozwijać role zespołowe, ale także zdobyć umiejętność efektywnego rekrutowania.
Dla lepszego zilustrowania teorii ról zespołowych i jej zastosowania w praktyce, w książce zamieszczono 11 studiów przypadków – opisów różnorodnych działań przeprowadzonych w firmach z kilku krajów – świadczących o tym, że teoria ta ma niezwykle szerokie zastosowanie w różnych środowiskach biznesowych. Cennym uzupełnieniem książki jest słownik najważniejszych pojęć z dziedziny zarządzania zespołami.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-8264-9 , Oprawa: miękka , Format: B5 , 220
Rodzaj: opracowanie , Medium: książki (WKP)
Dział: HR Kadry / Zarządzanie personelem
Kod: OFE-0289:W02P01 Miejsce wydania: Warszawa