Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Leksykon polityki regionalnej Unii Europejskiej

Książka jest przeznaczona dla czytelników zainteresowanych procesami integracji gospodarczej, a szczególnie dla osób starających się o pozyskanie środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej,

więcej

Autorzy: Jarosław Kundera, Władysław Szmyt,
Seria:  Leksykony i słowniki LEX
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1.12.2007 r.
Kod: OFE-0278:W01P01  Ilość w paczce: 100

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Stan prawny na 1.12.2007 r. W związku z prowadzonymi w ramach wspólnotowej polityki regionalnej działaniami wspierającymi procesy zmniejszania różnic ekonomicznych w Unii Europejskiej istnieje obszerne słownictwo w tym zakresie. Wciąż powstają też nowe instytucje i procedury oraz nowe określenia i pojęcia. Nawet specjaliści nie zawsze potrafią je jednoznacznie interpretować, stosować lub po prostu tłumaczyć z żargonu na język zrozumiały dla każdego.
Stąd potrzeba powstania słownika zawierającego większość specjalistycznych pojęć związanych z problematyką regionalną (spójności) Unii Europejskiej.

Pierwsza część leksykonu składa się z haseł problemowych, a w drugiej zamieszczono teksty najważniejszych aktów normatywnych prawa wspólnotowego, regulujących ogólne i szczegółowe zasady funkcjonowania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności w latach 2007-20013.

Adresaci:

Publikacja jest przeznaczona dla czytelników zainteresowanych procesami integracji gospodarczej, a szczególnie dla osób starających się o pozyskanie środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, pracowników administracji państwowej i samorządowej, osób pełniących różne funkcje na szczeblu samorządów terytorialnych i organizacji regionalnych, wykładowców prowadzących szkolenia poświęcone problematyce pozyskiwania środków pomocowych, a także studentów tych kierunków, na których prowadzone są zajęcia z polityki regionalnej Unii Europejskiej.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-7526-621-4 , Oprawa: miękka , Format: B5 (176 x 250 mm)
Rodzaj: , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo administracyjne i publiczne / Samorząd terytorialny
Kod: OFE-0278:W01P01 Miejsce wydania: Kraków

Informacje biograficzne autorów