Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book

2007:

Przelew wierzytelności na zabezpieczenie

Książka stanowi pierwsze w polskiej literaturze prawniczej monograficzne opracowanie przelewu (cesji) wierzytelności na zabezpieczenie - instytucji służącej zabezpieczaniu wierzytelności bardzo powszechnie wykorzystywanej w praktyce obrotu gospodarczego, aczkolwiek nieregulowanej przepisami obowiązującego prawa.

więcej

Autorzy: Magdalena Rytwińska,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-0950:W01D01  Ilość w paczce: 20

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Książka "Przelew wierzytelności na zabezpieczenie" stanowi pierwsze w polskiej literaturze prawniczej monograficzne opracowanie przelewu (cesji) wierzytelności na zabezpieczenie - instytucji służącej zabezpieczaniu wierzytelności bardzo powszechnie wykorzystywanej w praktyce obrotu gospodarczego, aczkolwiek nieregulowanej przepisami obowiązującego prawa.

Umowa cesji zabezpieczającej należy do kategorii powierniczych czynności prawnych, co powoduje, że skutki prawne z niej wynikające powinny być oceniane ze szczególną uwagą, tym bardziej ze dotykają nie tylko strony umowy, ale i dłużnika przelanej wierzytelności oraz osoby trzecie.

Autorka przedstawia dorobek nauki prawa i orzecznictwa w zakresie analizowanych zagadnień, nie unikając zajęcia stanowiska w kontrowersyjnych kwestiach mających istotne znaczenie praktyczne.

Szczególnie ciekawie rysują się zagadnienia poruszone w ostatniej części pracy dotyczące skomplikowanej problematyki sytuacji prawnej wierzytelności przelanej na zabezpieczenie w razie upadłości lub egzekucji prowadzonej z majątku jednej ze stron umowy zabezpieczającej.

Ze względu na charakter poruszanych zagadnień i doświadczenie autorki opracowanie - poza walorami teoretycznymi - będzie niewątpliwie pomocne w pracy praktyków prawa zajmujących się obrotem gospodarczym, w szczególności adwokatów, radców prawnych, ale także i sędziów czy arbitrów, jak również wszystkich innych, którzy maj. do czynienia z praktyką zabezpieczeń wierzytelności.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-7526-232-2 , Oprawa: miękka , Format: A5 (148 × 210 mm) , 292
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Ekonomia
Kod: KAM-0950:W01D01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów