Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book2007:

Swoboda przepływu kapitału a złota akcja Skarbu Państwa

Problematyka "złotej akcji" jest aktualnie jednym z najistotniejszych tematów badawczych w światowej literaturze z zakresu prawa spółek i corporate governance.

więcej

Autorzy: Maciej Mataczyński,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-0977:W01P01  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Problematyka "złotej akcji" jest aktualnie jednym z najistotniejszych tematów badawczych w światowej literaturze z zakresu prawa spółek i corporate governance.

Szczególnego znaczenia nabiera ona w kontekście działań organów Unii Europejskiej zmierzających do urzeczywistnienia zasady swobody przepływu kapitału, przede wszystkim poprzez zniesienie nadmiernych przywilejów państwa w gospodarce. Kwestie te są wyjątkowo aktualne w Polsce, gdzie w wyniku historycznego kształtowania się obecnej struktury własnościowej przedsiębiorstw, nadal ogromną rolę odgrywa własność państwowa z dominującym akcjonariuszem państwowym.

Książka zawiera monograficzne przedstawienie jednej z podstawowych swobód europejskich - swobody przepływu kapitału oraz wpływu jaki swoboda ta ma na problematykę "złotej akcji" i przywilejów państwa jako akcjonariusza w prawie polskim. Wreszcie, książka zawiera omówienie dyrektywy 2004/25 z dnia 21 kwietnia 2004 r. w sprawie ofert przejęcia regulującej kwestie tzw. wrogiego przejęcia spółek publicznych.

Szczegóły towaru


ISSN: 1897-4392 ISBN: 978-83-7526-530-9 , Oprawa: miękka , Format: A5 (148 × 210 mm) , s. 336
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo podatkowe, finanse i rachunkowość / Prawo bankowe
Kod: KAM-0977:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów