Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book2007:

Postępowanie o uznanie za zmarłego i stwierdzenie zgonu

Książa stanowi pierwsze w polskiej literaturze prawniczej kompleksowe opracowanie problematyki uznania za zmarłego i stwierdzenia zgonu.

więcej

Autorzy: Anna Bartoszewicz,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  20.08.2007 r.
Kod: KAM-0954:W01P01  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

Książa stanowi pierwsze w polskiej literaturze prawniczej kompleksowe opracowanie problematyki uznania za zmarłego i stwierdzenia zgonu. Jej aktualność łączy się z narastającym w ostatnich latach zjawiskiem zaginięć osób fizycznych oraz śmierci w okolicznościach uniemożliwiających sporządzenie aktu zgonu. Ponieważ problemy te nie stanowi. Wyłącznie polskiej specyfiki, unormowania prawa polskiego przedstawione zostały na tle rozwiązań funkcjonujących w tym zakresie w wybranych krajowych systemach prawa kontynentalnego oraz common law. Analizę obowiązujących przepisów poprzedza charakterystyka społecznych aspektów problemu zaginięć i zgonów w szczególnych okolicznościach. Zasadnicza część pracy dotyczy zagadnień prawnoprocesowych i obejmuje: miejsce i znaczenie postępowania o uznanie za zmarłego i stwierdzenie zgonu w systemie postępowania cywilnego, zagadnienia związane z podmiotami tego postępowania, jego kolejnymi stadiami oraz ponownym orzekaniem w sprawie prawomocnie osądzonej. Przedmiotem rozważań są także materialnoprawne aspekty uznania za zmarłego i stwierdzenia zgonu.

Z uwagi na jurydyczne i społeczne znaczenie instytucji uznania za zmarłego i stwierdzenia zgonu monografia może być wykorzystywana przez wykładowców w pracy naukowo - dydaktycznej oraz przez praktyków prawa

Szczegóły towaru


ISSN: 1897-4392ISBN: 978-83-7526-467-8 , Oprawa: miękka , Format: A5 (148 × 210 mm) , s. 267
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Cmentarze / Przewóz zwłok
Kod: KAM-0954:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów