Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Ustawa o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Komentarz

Publikacja skierowana przede wszystkim do prawników, a także do mających inne wykształcenie urzędników oraz informatyków zaangażowanych w tworzenie i wykorzystanie publicznej infrastruktury informacyjnej. Może być również użyteczna w edukacji studentów różnych kierunków.

więcej

Autorzy: Grażyna Szpor, Czesław Martysz, Kajetan Wojsyk,
Seria:  Praktyczne komentarze LEX
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1 czerwca 2015 r.
Kod: ABC-0445:W02P01  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

ƒUstawa z dnia 27 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne stanowi od dekady wiodący akt prawa informatycznego, determinujący efektywność przetwarzania danych w sektorze publicznym. Reguluje ona terminologię informatyczną, koordynację resortowych planów i projektów, standaryzację rozwiązań technologicznych, atestację i kontrolę. Stanowiła podstawę zmian w około 60 ustawach, a wiele innych aktów zawiera do niej odesłania.

Przepisy ustawy o informatyzacji i kilkunastu obszernych rozporządzeń wykonawczych są stosowane w realizacji zadań publicznych przez organy władzy i ich aparat pomocniczy. W pokonywaniu trudności wykładni i subsumcji użyteczne okazało się pierwsze wydanie tego komentarza, szeroko przywoływanego w orzecznictwie, a także w uzasadnieniach projektów nowelizacji. Gruntowne zmiany przepisów sprawiły, że w aktualnym wydaniu komentarza przeważają nowe treści.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-8248-9 , Oprawa: twarda , Format: A5 (148 × 210 mm) , 484
Rodzaj: komentarz , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo administracyjne i publiczne / Samorząd terytorialny
Kod: ABC-0445:W02P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów