Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

2012:


Autorzy: Katarzyna Perez,
Seria:  Finanse i Inwestycje
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska - pakiety
Kod: OFE-0222;pakiet-el  Ilość w paczce: 10

Realizacja:
Ebook: Link do pobrania ebooka jest w zamówieniu przy tytule. Kliknij w link, pobierz ebooka i zapisz na swoim urządzeniu.
Cena podstawowa brutto: 0,00 zł.
Twoja cena brutto już od: 66,36 zł.

Opis:

Fundusze inwestycyjne, zwane również funduszami wspólnego inwestowania, są jednym z podstawowych segmentów rynku finansowego. Ich liczne zalety, przede wszystkim różnorodność i dostępność, sprawiają, że zajmują one ważne miejsce wśród innych form lokowania oszczędności i wolnych środków pieniężnych.

Z książki czytelnik dowie się:

  • jakie są zalety i wady wspólnego inwestowania,
  • jakiego rodzaju fundusze działają no rynku,
  • jakie są podstawy prawno-organizacyjne ich funkcjonowania,
  • jaką rolę odgrywają fundusze na rynku finansowym i w gospodarce,
  • jak wygląda struktura rynku funduszy inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych, w krajach Europy Zachodniej oraz w Polsce.
W drugim wydaniu autorka przedstawia liczne przeobrażenia na światowym i polskim rynku funduszy wspólnego inwestowania, które miały miejsce w ciągu ostatnich pięciu lat. Ponadto szczegółowo omawia czynniki wpływające na rozwój rynku instytucji wspólnego inwestowania. Informacje te stanowią cenne wskazówki pomocne przy podejmowaniu decyzji o lokowaniu kapitału w funduszach inwestycyjnych.

Adresaci:
Książka będzie przydatnym źródłem wiedzy dla prywatnych inwestorów, pracowników instytucji finansowych, przede wszystkim funduszy inwestycyjnych, funduszy emerytalnych, banków oraz instytucji ubezpieczeniowych, a także dla wykładowców i studentów uczelni ekonomicznych.


Książka stanowi bardzo wartościowe opracowanie na temat funduszy inwestycyjnych. W części teoretycznej autorka przedstawiła własną, wielopłaszczyznową klasyfikację fund uszy inwestycyjnych, interesująco omówiła zalety i wady lokowania w nich środków pieniężnych oraz koszty ponoszone przez uczestników funduszy inwestycyjnych (...). Niewątpliwym atutem książki jest szeroki, a przy tym syntetyczny przegląd wyników badań na temat rezultatów osiąganych przez fundusze inwestycyjne na świecie. Książka jest napisana językiem zrozumiałym dla przeciętnego odbiorcy, przejrzyście, a przy tym konkretnie i zwięźle.

Dr hab. Danuta Dziawgo
Profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Szczegóły towaru


, Oprawa: miękka , Format: B5 (176 x 250 mm) , 328
Rodzaj: poradnik , Medium: pakiet
Dział: Prawo podatkowe, finanse i rachunkowość / Prawo bankowe
Kod: OFE-0222;pakiet-el Miejsce wydania: Warszawa