Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 1 produktów: [1/1]  

book
Kodeks argumentacyjny dla prawników

Nie bez znaczenia dla Autora niniejszej publikacji jest i ta okoliczność, że w literaturze prawniczej nie podjęto nigdy próby napisania kodeksu argumentacyjnego - wszystko zawsze rozpoczynało się i kończyło na poziomie teoretycznych sporów.

więcej

Autorzy: Jerzy Stelmach,
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-0358:W02D10  Ilość w paczce: 30

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Dyskurs prawniczy toczy się niezależnie od przekonań teoretyków prawa.
Z okoliczności, że przeminęła konferencyjno-seminaryjna moda nie wynika w szczególności, że znikły też problemy związane z dyskutowaniem przypadków trudnych w prawie. Prace poświęcone problematyce dyskursu prawniczego miały - prawie bez wyjątków - teoretyczny lub metateoretyczny charakter.
W konsekwencji prace te nie wywarły żadnego, a w każdym razie żadnego poważniejszego wpływu na praktykę prawniczą. Ponieważ dużym zainteresowaniem cieszyły się zawsze prace, które proponowały konkretne metody i zasady postępowania, dające się po prostu wykorzystać w dyskursie argumentacyjnym, formuła kodeksu, katalogu zasad i reguł, oddawana do rąk Czytelnika wydaje się więc w naturalny sposób odpowiadać interpretacyjnym potrzebom. Nie bez znaczenia dla Autora niniejszej publikacji jest i ta okoliczność, że w literaturze prawniczej nie podjęto nigdy próby napisania kodeksu argumentacyjnego - wszystko zawsze rozpoczynało się i kończyło na poziomie teoretycznych sporów.
W publikacji wykorzystano część znakomitego cyklu grafik Prof. Stanisława Wejmana.

Szczegóły towaru


ISBN: 83-7333-261-8 , Format: B6 (125 x 176 mm) , 210
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo ogólne
Kod: KAM-0358:W02D10 Miejsce wydania: Kraków

Informacje biograficzne autorów