Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 4 produktów: [3/4]   poprzednie następne

book2011:

Administracja publiczna - człowiek a ochrona środowiska. Zagadnienia społeczno-prawne

Książka ta zawiera szereg argumentów wskazujących na niedoskonałości występujące w prawie ochrony środowiska, przyrody, wodnym, łowieckim, leśnym, o odpadach i innych zaliczanych do dziedziny ochrony środowiska.

więcej

Autorzy: Marek Górski (red. naukowy), Jolanta Bucińska (red. naukowy), Monika Niedziółka (red. naukowy), Roman Stec (red. naukowy), Dorota Strus (red. naukowy),
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-1647:W01P01  Ilość w paczce: 10

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

  • Publikacja niniejsza jest wynikiem dyskusji oraz materiałów prezentowanych na konferencji, która odbyła się w dniach 18-19 maja 2010 r. w Chlewiskach k. Siedlec, poświęconej działalności administracji publicznej w zakresie ochrony środowiska i miejsca jednostki w tej działalności z uwzględnieniem uwarunkowań społeczno-prawnych. Państwo, poprzez działalność administracji, ingeruje w ład społeczny w zakresie stosowania prawa ochrony środowiska i jego egzystowania, starając się nadać mu kształt zgodny z aktualnymi politykami. Istotne jest, by istniejące narzędzia normatywne mogły w sposób efektywny i adekwatny odpowiadać na występujące aktualnie zagrożenia. Książka ta zawiera szereg argumentów wskazujących na niedoskonałości występujące w prawie ochrony środowiska, przyrody, wodnym, łowieckim, leśnym, o odpadach i innych zaliczanych do dziedziny ochrony środowiska. Wskazuje także, że ideałem byłoby tworzenie prawa w ten sposób, aby można było przewidywać przyszłe niekorzystne zjawiska i zagrożenia, zamiast w sposób instrumentalny i mało skoordynowany starać się rozwiązywać problemy dopiero wtedy, gdy już się pojawią.
  • Przedstawiona na konferencji problematyka, która znalazła odzwierciedlenie w tej publikacji, oraz zaproszeni do dyskusji i udziału w niej autorzy ukazują pozytywne i negatywne aspekty działalności administracji publicznej w zakresie ochrony środowiska, a także granice tej działalności. Podnoszą w swoich opracowaniach również wątki tematyczne, nadając im ogólny teoretyczny kontekst, czy też ukazują ich funkcjonowanie w codziennej praktyce.
  • Prezentowana książka jest wyrazem aktualnego, merytorycznego oraz funkcjonalnego potraktowania prawa w odniesieniu do ochrony środowiska.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-0660-7 , Oprawa: twarda , Format: A5 (148 × 210 mm) , 440
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Prawo administracyjne i publiczne / Ochrona środowiska
Kod: KAM-1647:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów