Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 4 produktów: [1/4]   następne

book
Opis:

Prawo ochrony środowiska to stosunkowo nowy zespół przepisów, które w wyniku włączania do nich kolejnych zagadnień, poszukiwania skuteczniejszych rozwiązań prawnych i dostosowywania norm do wymagań prawa unijnego ulegają częstym zmianom i uzupełnieniom.

Nowe wydanie cenionego podręcznika pod redakcją profesora Marka Górskiego uwzględnia zmiany, które zaszły w tej dziedzinie od opublikowania poprzedniej edycji książki w 2009 roku. Autorzy utrzymali w nim dotychczasową systematykę treści, włączyli w nią jednak wiele nowych zagadnień i dokonali niezbędnych modyfikacji związanych ze zmianami w regulacjach prawnych.

Książka składa się z dwóch części - w pierwszej przedstawiono zagadnienia dotyczące zasad ogólnych prawa ochrony środowiska, kwestie zadań i kompetencji organów zarządzających tą ochroną, poruszono też problematykę odpowiedzialności prawnej. W drugiej części omówiono natomiast regulacje sektorowe dotyczące zwłaszcza prawa emisyjnego, ochrony powietrza, usuwania skutków poważnych awarii, gospodarki odpadami, ochrony wód morskich i ochrony różnorodności biologicznej.

Adresaci:
Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów prawa i administracji oraz innych kierunków związanych z ochroną środowiska; przydatny będzie również dla specjalistów zainteresowanych szeroko rozumianą problematyką prawnej ochrony środowiska.

Szczegóły towaru


, Oprawa: miękka , Format: B5 (176 x 250 mm) , 612
Rodzaj: podręcznik prawo , Medium: pakiet
Dział: Prawo administracyjne i publiczne / Ochrona środowiska
Kod: KAM-1291;pakiet Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów