Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 136 produktów: [1/136]   następne

book
Polityka prawa cywilnego i ekonomia polityczna

Publikacja stanowi aneks do tomu II monumentalnego dzieła Leona Petrażyckiego Nauka o dochodach i wprowadzenie do najbardziej znanej - oprócz psychologizmu - koncepcji polityki prawa.

więcej


Seria:  KLASYCY MYŚLI PRAWNEJ
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska
Kod: KAM-3002:W01P01  Ilość w paczce: 0

Realizacja:
Brak tytułu w sprzedaży.

Opis:

"Polityka prawa cywilnego i ekonomia polityczna" stanowi aneks do tomu II monumentalnego dzieła Leona Petrażyckiego Nauka o dochodach (Die Lehre vom Einkommen, Berlin, t. I – 1893, t. II – 1895) i wprowadzenie do najbardziej znanej - oprócz psychologizmu - koncepcji polityki prawa. Prezentowane wydanie tego dzieła, przetłumaczonego po raz pierwszy z języka niemieckiego na język polski, jest klasyczną edycją źródła określającego poglądy uczonego na kwestie roli prawa w społeczeństwie. Aneks jest uznawany za całościowy wykład Petrażyckiego na ten temat i – jak wszystkie podstawowe myśli klasyków – zachowuje aktualność także we współczesnej Polsce.

Dzieło Leona Petrażyckiego ukazuje perspektywę rozwoju prawa cywilnego w kontekście systemu gospodarczego, a zarazem dotyka aspektów solidaryzmu społecznego i konieczności kształtowania odpowiedniej polityki publicznej, co stało się faktem w Niemczech II połowy XIX w., a dziś stanowi m.in. punkt odniesienia ekonomicznej analizy prawa. Autor zwraca również uwagę na zbytni egoizm i formalizm prawa cywilnego, przyczyniający się do rażącej niesprawiedliwości wobec podmiotów stosunków prawnych. Nie tylko oczywiście z takich, czasami nawet utopijnych, względów jest to jednak wykład poglądów Petrażyckiego na kwestie polityki prawa połączonego z ekonomią polityczną i z tego właśnie powodu zasługuje na przedstawienie Czytelnikom we współczesnej Polsce.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-8955-6 , Oprawa: twarda , Format: A5 , 272
Rodzaj: , Medium: książki (WKP)
Dział: Ekonomia / Ekonomia
Kod: KAM-3002:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa