Przeglądaj produkty -> wyniku wyszukiwania
Znaleziono 2 produktów: [2/2]   poprzednie

book

Autorzy: Przemysław Katner,
Seria:  Monografie
Wydawnictwo:  Wolters Kluwer Polska Stan prawny:  1.12.2011 r.
Kod: KAM-1875:W01P01  Ilość w paczce: 10

Realizacja:
Towar chwilowo niedostępny.

Opis:

Opracowanie stanowi wyjątkowe w polskim piśmiennictwie kompendium wiedzy z zakresu przenoszenia wierzytelności. W książce dokonano analizy m.in. kwalifikacji umowy faktoringu oraz konstrukcji tej umowy (ze wskazaniem konsekwencji przyjęcia różnych rozwiązań). Ponadto omówiono zakres i skutki pactum de non cedendo (zakazu zbywania wierzytelności), a także przeanalizowano przesłanki dopuszczalności cesji globalnej oraz przelewu wierzytelności przyszłych. Szczegółowo rozważono zarzuty przysługujące dłużnikowi przenoszonej wierzytelności oraz możliwość i celowość przenoszenia na faktora wierzytelności w drodze subrogacji (także umownej), indosu oraz wydania dokumentu. Przedstawiono rozwiązanie konfliktów między różnymi podmiotami roszczącymi sobie tytuł do zaspokojenia z wierzytelności będących przedmiotem faktoringu (czy też szerzej - przelewu), wskazano sposoby i konsekwencje zwrotnego przeniesienia wierzytelności na faktoranta. Autor uwzględnia poglądy doktryny i bogate orzecznictwo w zakresie omawianej tematyki.
Rozprawa została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę doktorską organizowanym przez redakcję "Państwa i Prawa".

Publikacja skierowana jest zarówno do teoretyków, jak i praktyków zajmujących się faktoringiem oraz dokonujących operacji polegających na przenoszeniu wierzytelności, zwłaszcza w drodze przelewu, a także do przedsiębiorców zainteresowanych usługami faktorów.

Szczegóły towaru


ISBN: 978-83-264-1599-9 , Oprawa: twarda , Format: B6 (125 x 176 mm) , 560
Rodzaj: monografia , Medium: książki (WKP)
Dział: Ekonomia / Bankowość
Kod: KAM-1875:W01P01 Miejsce wydania: Warszawa

Informacje biograficzne autorów